Co to są hemoroidy i dlaczego hemoroidy bolą?

Wiele osób mówi, że ma hemoroidy, tak jakby posiadanie hemoroidów było jakimś schorzeniem. Tymczasem hemoroidy to guzki krwawnicze, które ma każdy z nas! Po prostu, jeśli działają one jak trzeba to ich zupełnie nie czujemy. Jeśli jednak zaczynają one nieprawidłowo funkcjonować, to zaczynamy z ich strony doświadczać nieprzyjemności. Bardzo często przy nieprawidłowym, siedzącym trybie życia, niewłaściwej diecie, często też w ciąży hemoroidy powiększają się, a wtedy utrudniają wypróżnianie oraz siedzenie. Hemoroidy, które są napęczniałe krwawią oraz po prostu bolą.
Hemoroidy dzieli się na hemoroidy zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Podstawowe sposoby łagodzenia bólów związanych z hemoroidami

Hemoroidy można leczyć farmakologicznie, ale kluczowe znaczenie ma dieta przy hemoroidach. Warto też stosować domowe sposoby łagodzące dolegliwości. Jednym z takich sposobów jest dosyć ciepła kąpiel z olejkami eterycznymi. Olejki trzeba dobrać tak by kąpiel działała przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz obkurczająco.
Dodatkowo bolące miejsca można przemywać naparem z rumianku lub miodu.

Dieta przy hemoroidach ma największe znaczenie i wpływ na skuteczność leczenia. Jak powinna więc wyglądać dieta przy hemoroidach?

Przy hemoroidach trzeba zwracać szczególną uwagę na to, co jemy. Dieta przy hemoroidach to przede wszystkim dieta wysokobłonnikowa. Oznacza to, że musimy jeść dużo świeżych owoców i warzyw, szczególnie zielonych. Polecany jest więc szpinak, jarmuż, kiełki. Warto pić różnego rodzaju koktajle warzywno-owocowe. Dobrze jest do każdego dania dodawać świeże zioła takie jak oregano, bazylia, tymianek lub natka pietruszki. Do koktajli możemy także dodawać zmielone siemię lniane.
Z kolei przy takiej diecie warto uważać na nadmierną ilość ziaren. Nie zaleca się więc pełnoziarnistego chleba lub makaronu.
Dieta przy hemoroidach to jednak nie wszystko. Bardzo ważny jest też ruch. Dobry sport przy hemoroidach to na przykład bieganie lub jazda na rowerze.

www.hemoroidy24.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWpływ czystka na organizm
Następny artykułZdrowe serce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here