co powinna zawierac meska garderoba

 

Męska garderoba może być tak różna, jak kobieca. Ponieważ różne mamy charaktery, style i zainteresowania możemy ubierać się inaczej i przez to wyrażać siebie w mniej lub bardziej świadomy sposób. Są jednak ubrania, które powinny się znaleźć w każdej męskiej szafie. Jakie?

Garnitur

To element garderoby, który każdy mężczyzna powinien posiadać. Nie tylko ze względu na wesołe okoliczności, jak wesela i śluby, ale także na smutne wydarzenia, jak pogrzeby. Nie wspominam tu o okolicznościach związanych z pracą, ponieważ nie w każdej ta część garderoby jest potrzebna.  Garnitur powinien być dobrze dobrany. 

Buty

Powinny być ich co najmniej 2 pary. Jedne, które ubiera się na co dzień, na luźne spotkanie ze znajomymi, drugie do pracy czy ważniejsze wyjścia lub spotkania. Męskie buty mają bardzo duży wpływ na odbiór całej sylwetki, inaczej jest odbierany człowiek, który ma na sobie sweter, granatowe spodnie i eleganckie buty, a inaczej, jeśli te buty zamienimy na adidasy. W jakim kolorze powinny być eleganckie buty dla mężczyzny? Czarny to bardzo bezpieczny neutralny kolor, ale nie jedyny, równie dobrze prezentują się buty granatowe i w różnych odcieniach brązu.

elementy meskiej garderoby

Koszula

Koszula to kolejny obowiązkowy element męskiej szafy. Podobnie, jak z butami, dzięki niej można nadać stylizacji określonego charakteru – bardziej eleganckiego, oficjalnego. Jednak jest do wyboru tyle wzorów i kolorów, że nie zawsze to, co napisane w pierwszym zdaniu się sprawdza. Koszula o stonowanych kolorach, delikatnych wzorach doda elegancji i taka jest niezbędna w każdej szafie.

Jednak jeśli mamy ochotę bawić się stylizacją to można wybrać bardziej odważne kwieciste wzory i żywe kolory.

Koszulki lub koszule

W każdej szafie przeważają albo T-shirty albo koszule męskie. To zależy w czym właściciel ów szafy woli się prezentować. Koszulki w neutralnych kolorach, takich jak: czarny, biały, szary powinny być jednak w każdej szafie. Pasują do wszystkiego. Można je brać i do eleganckich i do sportowych butów. Nawet połączenie z eleganckimi spodniami im nie szkodzi, jeśli reszta dodatków jest neutralna.

Dżinsy

Niezbędny element szafy każdego mężczyzny to dżinsy. To spodnie na każdy dzień i są tak samo uniwersalne, jak białe, szare i czarne koszulki. Każdy koniecznie musi je mieć. Granatowy kolor to najbezpieczniejszy wybór. Można do nich dopasować niemal wszystko, ale uwaga dżinsy + koszula + marynarka to pomysł z lat 2000 i należy go unikać.

jak skompletowac meska garderobe

Kurtka wersja elegancka

Elegancka męska kurtka  jest niezbędna do garnituru. Nie zawsze na zewnątrz temperatura jest dodatnia, a do ważnych uroczystości należy przygotować odpowiednie ubranie wierzchnie.

Pasek

To dodatek, który jest konieczny go garnituru, ale dodaje charakteru również pozostałym stylizacjom.

Krawat

Potrzebny w wielu sytuacjach, niezbędny do garnituru. Aby był elegancki powinno się wybrać stonowany kolor oraz delikatny wzór, ale niekoniecznie smutny. Pamiętajmy, że nawet czerwień może mieć subtelny ton.

Płaszcz – parka

To rzecz, którą niewielu mężczyzn posiada w swojej szafie, a mówi się, że to jedno z niezbędnych ubrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here