Meble dla dzieci

Solidne, wygodne, praktyczne, idealnie dopasowane – takie powinno być biurko dla dziecka. Jak jednak wybrać odpowiednie spośród bogatej oferty na rynku? Na co jeszcze zwrócić uwagę, jaki design wybrać dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi dla rodziców.

Meble dla dzieci – biurko

Duże, mniejsze, z szufladami, regulowane – wybór biurek dla dzieci jest ogromny. To jeden z niezbędnych mebli, w które trzeba wyposażyć pokój – to przy nim dziecko czyta, odrabia pracę domową, uczy się, pisze, maluje, rozwija zdolności manualne, ale też korzysta z komputera. Małe dziecko spędza przy blacie biurka kilka godzin dziennie.

Jak wybrać biurko i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim dziecko musi siedzieć wyprostowane, z rękoma opartymi na blacie i ugiętymi pod kątem 90 stopni. Nogi muszą być wygodnie oparte o podłogę i ugięte w kolanach. Taka pozycja odciąży kręgosłup, m.in. odcinek lędźwiowy. Kształtowanie dobrych nawyków najlepiej zacząć jak najwcześniej.

Zwróć też uwagę, z czego mebel jest wykonany – popularne są produkty drewniane. Biurko może też służyć do przechowywania – wiele modeli ma dodatkowe szuflady i kontener na akcesoria szkolne, zeszyty i przybory. Pamiętaj też, aby dobrać dobrej jakości oświetlenie.

Biurko chłopięce

Meble dla dzieci trzeba też wybrać zgodnie z gustem dziecka – inny design spodoba się chłopcu, a inny dziewczynce. Do wyboru są nie tylko różne modele, ale też kolory czy zdobienia. Biurko chłopięce zwykle jest bardziej klasyczne i praktyczne – dla malucha może to być mebel z motywem samochodu, nastolatek wybierze po prostu mebel z drewna, bez dodatkowych zdobień.

Biurko dla dziewczynki

Dla dziewczynki dobrym wyborem będzie biurko z białymi frontami ozdobione wybranymi motywami – np. w serduszka, gwiazdki, słoneczka, księżniczki, zwierzątka itd. Modne są także biurka w kolorze jasnego różu, gładkie lub w wybrane wzory. Są też modele biurek, które można rozbudować – niektóre dzieci potrzebują przestrzeni, która będzie miejscem nie tylko nauki, ale też wygodnym warsztatem do kreatywnej pracy.

Postaw na klasykę – wybierając zarówno biurko chłopięce, jak i dla dziewczynki – wybierz model regulowany. Taki wybór będzie bezpieczny, bo preferencje i gusta dziecka czy nastolatka szybko się zmieniają. Młodzież na pewno nie będzie chciała biurka w księżniczki czy wyścigowe samochody. Uniwersalne meble dla dzieci posłużą długo i pozwolą sporo zaoszczędzić na wyposażeniu – łatwo i szybko możesz odmienić wystrój, zmieniając po prostu dodatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here