Martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka? Skorzystaj z tych narzędzi!

0
1346

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, starając się zapewnić mu absolutne bezpieczeństwo i dobre warunki do rozwoju. W obecnym świecie pojawia się jednak wiele zagrożeń, na które rodzic nie ma wpływu – internet pełen jest nieodpowiednich treści i grup ludzi, chcących wzbudzić zainteresowanie dziecka. Telefon nie zawsze okazuje się wystarczającą gwarancją kontaktu.

Na rynku dostępnych jest jednak wiele narzędzi, które mogą ulżyć rodzicom w ich niepokojach i znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo najmłodszych. Poniżej przedstawiamy kilka z nich – lokalizator GPS oraz narzędzia do monitorowania komputera. Przyjrzyjmy się mechanizmom ich działania i możliwym sposobom wykorzystania.

Lokalizator GPS

Jednym z narzędzi, które umożliwi zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dziecka, jest lokalizator GPS. Urządzenie pozwala na określenie miejsca, w którym przebywa nasza pociecha, z dokładnością nawet do 10 metrów! 

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi służących temu celowi. Ogromny wybór lokalizatorów oferuje sklep Spyshop.pl. Jedną z dostępnych funkcji, jaką posiadają lokalizatory, jest możliwość ustalenia “bezpiecznej strefy” – obszaru, na którym dziecko może poruszać się swobodnie, bez kontroli rodziców. W przypadku wyjścia pociechy poza ten teren, rodzic otrzyma niezwłocznie powiadomienie drogą SMS z dokładną informacją o aktualnym położeniu dziecka. Taką funkcję posiadają nawet najprostsze modele lokalizatorów GPS – mają one często postać niewielkich, prostokątnych urządzeń utrzymanych w atrakcyjnych dla najmłodszych barwach, które wystarczy umieścić w plecaku dziecka i wyposażyć w kartę SIM. 

Bardziej zaawansowanym i popularnym urządzeniem jest zegarek typu smartwatch z wbudowaną funkcją lokalizacji GPS. To dobry pomysł na prezent na dziecka – ze względu na ciekawą formę oraz inne funkcje (takie jak odtwarzanie muzyki czy robienie zdjęć), zegarki takie są chętnie noszone, a co za tym idzie, skutecznie dbają one o bezpieczeństwo użytkownika. Smartwatche z funkcją lokalizatora GPS, poza możliwością informowania gdy dziecko wykroczy poza “bezpieczną strefę”, pozwalają również na wykonanie telefonu alarmowego do rodziców w niezwykle prosty sposób. Przycisk SOS pozwala na szybkie wykonanie połączenie w sytuacji zagrożenia, a wbudowany aparat umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć z poziomu aplikacji, bezpośrednio na numer rodzica. 

Monitorowanie komputera dziecka

Internet to nieodłączna część naszego życia. Coraz wcześniej dzieci otrzymują nieograniczony dostęp do komputera, a wraz z tym – szybciej spotykają się z zagrożeniami występującymi w sieci. To po części nieuniknione – świat podzielił się bezpowrotnie i jego wirtualna część stała się miejscem wielu doświadczeń, zdobywania wiedzy czy też nawiązywania kontaktów społecznych. Zaniepokojony rodzic chce jednak kontrolować wirtualny świat, do którego dostęp ma jego dziecko, by uchronić je przed nieodpowiednimi treściami i niebezpiecznymi grupami społecznymi. 

W tym celu powstało niezwykle proste narzędzie pozwalające na kontrolę rodzicielską. Urządzenie to ma formę niewielkiej wtyczki USB, którą wystarczy umieścić w komputerze, aby bez zbędnych instalacji czy konfiguracji, móc odczytać i zapisać szereg informacji dotyczących aktywności dziecka w sferze wirtualnej. Rodzic otrzymuje dostęp nie tylko do historii przeglądarki, ale również zapisu wpisywanych słów w portalach społecznościowych i forach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here