W ciągu ostatnich kilkunastu lat w każdym mniejszym i większym mieście zaroiło się od hipermarketów. Ludzie chętnie kupują w nich, gdyż tam mają dostęp do dużego asortymentu produktów w bardzo niskich cenach. Jednak i osiedlowe sklepy polskich marek nie tracą na zainteresowaniu. Jakie są wady i zalety hipermarketów i sklepików osiedlowych? Gdzie lepiej kupować?

Hipermarkety – duży wybór niskich cen

Hipermarkety takie jak Carrefour stanęły w praktycznie każdym polskim mieście. Zwiększyło to dostępność różnych produktów, od spożywczych po AGD i artykuły sezonowe. Z tego też powodu ludzie coraz częściej zaczęli zaopatrywać się „raz a dobrze”, robiąc cotygodniowe większe zakupy właśnie w Carrefourze czy innych hipermarketach. Tym sposobem oszczędzają mnóstwo czasu – w ciągu godziny lub dwóch uda im się zrobić zapasy mięsa na cały tydzień, kupić kilka zgrzewek wody na zapowiadane upały, kupić patelnię i papier kolorowy dla dziecka do szkoły. Hipermarkety to wiele różnych branż połączonych w jedną – dzięki temu robiąc jedne zakupy można zaoszczędzić sobie czasu na jeżdżenie po mieście w poszukiwaniu poszczególnych rzeczy w sklepach branżowych. Najczęściej w hipermarketach kupujemy artykuły spożywcze, chemię domową oraz kosmetyki codziennego użytku. Dzięki promocjom możemy dużo na nich zaoszczędzić. Hipermarkety i ich wielobranżowość to jednak spora pułapka dla osób, które nie potrafią się powstrzymywać przed kupnem wielu niepotrzebnych produktów tylko dlatego, że są aktualnie w niższej cenie. Dobrym sposobem na taki problem jest robienie ścisłych list zakupów i trzymanie się ich, a także analizowanie gazetek promocyjnych. Dzięki nim wiemy, co ciekawego można znaleźć w tym tygodniu i możemy zaplanować, czego warto kupić więcej, a co nie jest nam niezbędne.

Małe osiedlowe sklepiki

Polskie sklepy takie jak Dino robią coraz większą furorę. Przede wszystkim wygodna jest ich lokalizacja – na osiedlach miast, w wygodnych punktach na trasach do pracy czy szkoły. Dzięki osiedlowym sklepom możemy zrobić niezbędne zakupy nie tracąc czasu na przemieszczanie się z wózkiem po wielkich halach, przeglądanie tysięcy produktów na półkach i stanie w kilometrowych kolejkach. Poza tym – wspieramy lokalnych przedsiębiorców i polskich producentów. Dino również oferuje cotygodniowe gazetki promocyjne i często możemy tak spotkać ciekawe promocje – nie tylko na produkty sezonowe, ale również na produkty będące w regularnej sprzedaży. W sklepach osiedlowych istnieje mniejsza szansa na zrobienie nieprzemyślanych zakupów, ponieważ jest tam bardziej ograniczony asortyment produktów. Bez problemu jednak będziemy w stanie zaopatrzyć się tam w owoce, warzywa, mięso, nabiał, pieczywo, alkohole, chemię, kosmetyki i wiele innych produktów, które są nam potrzebne na co dzień. Z reguły większość społeczeństwa nie chodzi odo hipermarketów po to, aby kupić kilka rzeczy do śniadania – wtedy właśnie idealnie sprawdzają się niewielkie lokalne sklepy, które mają wszystko, czego potrzebujemy na co dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here