Lato to idealny czas na spędzanie czasu z rodziną poza domem

Jeśli rodzinne, sielankowe życie znasz tylko z reklam, to czas, by zweryfikować swoje plany na lato. Zaplanuj urlop tak, by jak najwięcej czasu spędzić w plenerze. Cieszcie się wzajemną bliskością z dala od komputerów i telewizora.

Lato trwa krótko – wykorzystaj każdą chwilę

Pogoda w Polsce bywa bardzo kapryśna, nie zawsze zgodna z kalendarzem. Na ciepłe i słoneczne dni często musimy czekać aż do czerwca, a już we wrześniu mogą przyjść deszcze i chłody. Niestety mieszkamy w takiej strefie klimatycznej, gdzie pogoda jest trudna do przewidzenia. U nas nie ma sztywnego podziału na porę deszczową i suchą. Opady mogą się zdarzać przez cały rok i, o ironio losu, statystyki pokazują, że największe sumy opadów notuje się w lipcu! Tym bardziej powinniśmy jak cytrynkę wyciskać te dni, w których pogoda postanawia nas rozpieszczać. To najlepsze, co możemy zrobić dla swojego zdrowia i kondycji, a także dla szczęścia naszych dzieci. One też nie chcą spędzać lata w czterech ścianach.

Planujesz letnie wakacje? Nie planuj sprzątania!

To niestety częsty błąd powielany od pokoleń w polskich rodzinach. Urlopy poświęcamy na generalne porządki i remonty. Z jednej strony jest w tym odrobina racji – kiedyś trzeba to zrobić. Z drugiej – urlop to z definicji czas, kiedy powinniśmy odpoczywać i zbierać siły na kolejny rok. Planując letnie wakacje, trzeba pomyśleć przede wszystkim o sobie i swojej rodzinie. Rzadko udaje się spędzić cały urlop na wyjeździe, ale w mieście rodzinnym też można ciekawie spędzić czas, np. na basenie, w parku, na wycieczce plenerowej. Bardzo często okazuje się, że najbliższa okolica skrywa wiele niespodzianek, miejsc opisywanych w przewodnikach, o których nie słyszeliśmy. Warto bliżej zainteresować się historią i atrakcjami turystycznymi swojego regionu.

Nie pozwól, by ktokolwiek z domowników był poszkodowany

Kolejnym częstym modelem kultywowanym w polskich domach jest zostawienie „na gospodarstwie” jednego z rodziców, gdy ten drugi wyjeżdża na wakacje z dziećmi. Sytuacja jest zrozumiała, jeśli później następuje wymiana, w końcu wakacje trwają dłużej niż standardowy „dorosły” urlop. Jednak gdy pozostały na gospodarstwie rodzic spędza „czas wolny” na sprzątaniu (kobieta) lub remoncie (mężczyzna) trudno mówić o sprawiedliwości. Poza tym warto pamiętać, że wakacje mijają bardzo szybko, a czas, który rodzice i dzieci mogą spędzić razem, jest bezcenny.

Oczywiście generalne porządki i remont też muszą kiedyś zostać zrobione, ale nie pozwólmy, by zdominowały letni czas, który można spędzić poza domem.

Dlaczego dzieci potrzebują ruchu na świeżym powietrzu

Ruch jest naturalną potrzebą młodego człowieka. Pozwala spalić nadmiar niewykorzystanej energii, rozładować emocje, wzmocnić mięśnie i układ kostny. Wpływa pozytywnie na sylwetkę, niweluje wady postawy, a wydzielające się w czasie intensywnego wysiłku fizycznego endorfiny poprawiają nastrój. Tymczasem coraz częściej dzieci i młodzież spędzają czas w domu przed komputerem lub tabletem. W efekcie mają problemy ze wzrokiem, chorują na otyłość, zmagają się z brakiem kondycji fizycznej, cierpią na zaburzenia snu. Tego wszystkiego można uniknąć, tak planując czas wolny od nauki, by dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu, chodząc, biegając, grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze lub uprawiając inne sporty.

Kto w takim razie posprząta?

To zadanie najlepiej postawić przed profesjonalistą. Osoby oferujące sprzątanie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Gdańsku czy pomniejszych miejscowościach potrafią dopasować swoje usługi do potrzeb i możliwości finansowych klientów. Mają też doświadczenie, dysponują odpowiednim sprzętem i środkami czystości. W rezultacie sprzątają szybko i dokładnie, a czas, który uda nam się dzięki temu zaoszczędzić, możemy spędzić na rodzinnym odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here