Drony to dzisiaj bardzo popularne urządzenia. Dla niektórych są one narzędziem rekreacji i zabawy, a inni wykorzystują drony do zarabiania pieniędzy. Nie wszystkie drony wymagają tego, żeby mieć pozwolenie do ich sterowania. Jeśli chcemy kupić drona, ale nie wiemy, czy można nim latać, to wystarczy zapytać o jego masę. Przepisy jasno regulują to, który dron można puścić w powietrze nie mając uprawnień. Wszelkie urządzenia, które warzą mniej niż sześćset gramów, można bez żadnych obaw wykorzystywać do zabawy i rekreacji.

Duży dron z uprawnieniami, ale są wyjątki

Chcąc latać dużym i ciężkim dronem trzeba mieć uprawnienia. Są jednak wyjątki określone w przepisach. Dron powyżej wspomnianej masy może być pilotowany bez uprawnień, ale tylko w określonej minimalnej odległości od zabudowań. Poza tym nie można nim odlecieć poza zasięg wzroku. To jednak trochę mniejsza frajda, aniżeli puszczenie drona na dwa kilometry od siebie. Drony mają doskonałej jakości obiektywy i kamery. Można nimi robić rewelacyjne filmy i zdjęcia z dużej odległości. Lepiej więc zrobić uprawnienia i mieć z latania większą przyjemność. Mały dron bez pozwolenia to też maszyna innej jakości, aniżeli profesjonalne i wielkie wehikuły. Wszystko zależy od każdej osoby indywidualnie, ale naprawdę lepiej postarać się o odpowiedni certyfikat.

Małe drony też mogą sporo kosztować

Kupno drona to wydatek, który zależy od jakości urządzenia. Jeśli kupujemy małego drona do latania rekreacyjnego to możemy wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dron, którym można latać bez pozwolenia musi być niewielkich rozmiarów, żeby nie przekraczał dozwolonej masy. Natomiast drony profesjonalne to koszty od kilku tysięcy złotych w górę. Dobrze jest wiedzieć, który dron Nas ewentualnie interesuje. Jeśli mamy w planach zrobienie certyfikatu dla operatorów dronów to wystarczy nam zwykły i tani dron do nauki latania. Jeśli interesują nas drony bez uprawnień to można zainwestować w profesjonalną zabawkę, ale o lekkich rozmiarach. Wszystko zależy od tego, jakie mamy plany co do zabawy dronami.

e-kredytowanie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here