jaka lampom utwardzac hybrydy

Manicure hybrydowy paznokci to jeden z tych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni, który można wykonać samodzielnie w domu. Pozwala on na otrzymanie pięknych, błyszczących paznokci, z których lakier nie będzie odpryskiwała po kilku dniach. Samo wykonanie manicure hybrydowego jest bardzo proste i zajmuje nie dłużej niż godzinę. Jednak, aby można było wykonać zabieg, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria i urządzenia. Jednym z nich jest lampa do hybryd. Bez niej nie można wykonać manicure hybrydowego, ponieważ lakier, który położy się na paznokciach, nie zostanie utrwalony. Na rynku jest kilka rodzajów lamp do paznokci hybrydowych – zobaczcie, którą wybrać.

Po co potrzebna jest lampa do hybryd?

Lampa do hybryd jest urządzeniem niezbędnym przy wykonywaniu manicure hybrydowego. Pozwala na utwardzenie lakieru na paznokciach, a co za tym idzie, sprawia, że manicure wygląda estetycznie. Jeżeli lampa źle utwardza hybrydy, lakier będzie się marszczył, ciągnął i kruszył, może także schodził płatami. Dlatego też zakup odpowiedniej lampy do hybryd jest niezwykle istotny, jeśli chce się, aby paznokcie po manicure wyglądały ładnie i były trwałe.

Lampa LED do paznokci hybrydowych – model dla początkujących

Najtańszą lampą do paznokci hybrydowych jest model LED typu mostek. Lampa jest niewielka, bez problemu można schować ją do kieszeni. Dobrze sprawdza się przy wykonywaniu prostych manicurów hybrydowych – bez wzorków i łączenia kolorów. Zazwyczaj lampy kieszonkowe do hybryd nie utwardzają ciemnych kolorów, takich jak czarny czy granatowy. W ledowych lampach do hybryd paznokcie utwardzane są za pomocą trzech żarówek o łącznej mocy 9 W. Urządzenia wyposażone są również w automatyczny wyłącznik. Ze względu na jej małe rozmiary kciuki trzeba utwardzać osobno, a resztę paznokci osobno. Polecamy ja osoba, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hybrydami.

jaka lampe wybrac do hybryd

Lampy LED do stylizacji paznokci hybrydowych

Pełnowymiarowe lampy LED do paznokci hybrydowych pozwalają na szybkie utwardzanie paznokci. W zależności od mocy urządzenia czas może wynosić nawet 20 sekund. Ten model lampy do hybryd bardzo często wykorzystywany jest w salonach kosmetycznych. Kupując ją, należy jednak pamiętać, że zamontowane w jej środku żarówki, kiedy będzie trzeba wymienić. Koszt żarówki do lampy hybrydowej to o 5 do 20 zł.

Lampa UV do paznokci hybrydowych

Popularną lampą do paznokci hybrydowych jest również model UV. Jest on tani i łatwo dostępny na rynku. Emituje niebieskie światło UV, a czas utwardzania paznokci w nich wynosi 2 minuty. Dostępne są urządzenia o mocy 9W i 36W. Lampy UV do paznokci sprawdzają się zarówno przy stylizacji hybrydowej, jak i żelowej. Lampa (o mocy 36W) można utwardzać ciemne kolory, jednak czas trzymania paznokci w maszynie może być nieco dłuższy niż przy jaśniejszych odcieniach lakieru hybrydowego.

Jaka lampę do hybryd wybrać?

Wybór lampy do hybryd powinien opierać się przede wszystkim na mocy urządzenia. Im ona jest większa, tym szybciej i profesjonalnej można utrwalić lakier na paznokciach.

jaka lampa jest nalepsza do hybryd

Lampy do paznokci hybrydowych o dużych mocach pozwalają również na wykonywanie stylizacji ciemnymi kolorami. Specjaliści podpowiadają, że najlepiej jest zainwestować w lampę do paznokci o mocy 36W lub  48W, a odpuścić sobie urządzenia o mocy 9W. Praktycznym gadżetem jest również automatyczny wyłącznik czasowy oraz przynajmniej trzy tryby pracy. Jeżeli chce się wykonywać manicure hybrydowy na stopach, przydatnym gadżetem może być wyjmowany spód w lampie hybrydowej.

Ile kosztuje lampa do paznokci hybrydowych?

Cena lampy do hybryd uzależniona jest od jej rodzaju oraz dodatkowych funkcjonalności, które posiada urządzanie. Najtańsze modele typu mostek można kupić już od 20 zł, profesjonalne lampy do hybryd wykorzystywane przez studia stylizacji paznokci to koszt nawet i 1000 zł. Do użytku domowego najlepiej wybrać pośrednie modele. W cenie 100-200 zł  można zakupić już dobrej jakości lampy do manicure hybrydowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here