Kroki ku miłości do własnego ciała

0
2680

Dbanie o wygląd stanowi obecnie dla niejednego rytuał. Wymaga wysiłku, zaangażowania, ale także pasji i kochania własnego ciała. Panują powszechnie różne szablony piękna, zarówno dla panów, co i pań. Jedne są mniej przesadzone, drugie z kolei to okrutne dla samoakceptacji owoce obróbki graficznej i odpowiednio dobranego marketingu. Świadomość o istnieniu w mediach tego rodzaju pułapek pozwoli nam wyrobić w sobie rozsądny i satysfakcjonujący stosunek do swojej sylwetki, zdrowia i osobowości.

Przede wszystkim odejście od zaburzeń

Nic tak nie stępia poczucia wartości jak nieosiągalne ideały. Ogólnie rzecz ujmując, chociaż widzimy je jako zestaw wzorów, w rzeczywistości nie są one naszymi przyjaciółmi. Media i portale społecznościowe, a także pewne witryny internetowe o pięknie myślą przede wszystkim w kategoriach mody, promocji i reklamy. Inwestują w to, co popytne i co odbiorcy chcą widzieć oraz słyszeć. Obrazy te są przemalowane do granic absurdu, chwilami niesamowicie odstają od realiów. Niemniej jednak postrzegamy je z uwagą i niejednokrotnie porównujemy z nimi wizję siebie. Niebawem osoba narażona na te ideały staje na skrzyżowaniu, gdzie może osiągnąć albo narcystyczny podziw swojej osoby, albo nienawiść do samego faktu, że istnieje.

Zadbanie o piękno zewnętrzne

Jeżeli chcemy czuć dumę z samej siebie, zadowolenie z wyglądu zewnętrznego to jeden z fundamentów. W dużym stopniu prawdą jest, że wymarzony wygląd to droga ku wymarzonej samoocenie. Człowiek jest istotą wzrokową, toteż ważnym jest, by być atrakcyjnym dla oczu innych. Pierwszym krokiem jest wykreowanie zdrowego obrazu naszego „widzialnego ja”. Aby tak było, inwestycja we właściwe akcesoria i usługi jest bardzo pomocna. Dobrana garderoba i wizaż to podstawowe wyznaczniki wystroju. W internecie bardzo ceniony jest asortyment witryny Wizaż Sklep, o którym pozytywnie wypowiada się wiele klientek. Warto sprawdzić ofertę, by samemu się przekonać.

Zdrowe ciało, zdrowa psychika

Gdy już wygląd osiągnie nasze zdrowe i racjonalne kategorie urody, jesteśmy na prostej drodze do wysokiej samooceny i kochania całego siebie. W tym miejscu nie sposób uniknąć kwestii dbania o kondycję fizyczną organizmu oraz własny stan psychiczny. O ile chodzenie do fitness clubów i bycie fit wchodzi na stałe w mentalność Polek, o tyle troska o umysł wciąż bywa tematem tabu. Nie lubimy spraw związanych z problemami osobistymi. W realiach pędu ku ogólnemu rozwojowi wydają się one tylko problemem dla tej idealnej wizji. Te pełne ignorancji podejście może poważnie wpływać na funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here