Nie od dziś znany jest korzystny wpływ minerałów z Morza Martwego na skórę. Kosmetyki te posiadają cenne właściwości upiększające oraz dodatkowe właściwości terapeutyczne. Nikogo nie zdziwi, że coraz więcej firm kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie do linii swoich produktów gamy kosmetyków z minerały pozyskiwane z morza martwego i cieszą się one nie malejącą popularnością.

Zastosowanie kosmetyków z morza martwego

Najpopularniejszym kosmetykiem zawierającym niezwykle cenne minerały z Morza Martwego są rozmaite sole do kąpieli. Mogą się one różnić od siebie zapachem oraz właściwościami terapeutycznymi. Niektóre z nich działają kojąco i uspokajająco, z kolei inne będą miały właściwości pobudzające. Ich niezwykłą zaletą jest to, że można ją stosować w warunkach domowych w celu uzyskania konkretnego efektu działania na naszą skórę. Niektóre badania naukowe wskazują skuteczność soli do kąpieli w łagodzeniu rozmaitych chorób skóry, takich jak na przykład łuszczyca. Ponad to sól pochodzenia morskiego skutecznie łagodzi napięcia mięśni. Wyjątkowym kosmetykiem bogatym w minerały z morza jest również te stworzone na bazie błota. Najlepiej zastosować je w formie maski na skórę twarzy bądź całego ciała. Wskazana jest również aplikacja tego typu maski na powierzchnię włosów. Kosmetyki z morza martwego na bazie błota skutecznie oczyszcza skórę z toksyn, a jednocześnie posiada właściwości pielęgnacyjne, które wzmacniają naszą skórę i włosy.

Zalety

Kosmetyki z morza martwego bogatych w substancje pochodzenia morskiego jest tak potężny, że efekty ich działania widoczne są niemal od razu. Warto stopniowo wprowadzać kosmetyki z Morza Martwego do codziennej pielęgnacji, dzięki czemu skóra będzie mogła powoli przyzwyczaić się do działania składników aktywnych. Kosmetyki z Morza Martwego skutecznie sprawdzą się w łagodzeniu dolegliwości takich jak między innymi bóle towarzyszące zapaleniu stawów, nadmierne łuszczenie skóry czy też wypadanie włosów. Kosmetyki z morza martwego zawierają w swoim składzie między innymi takie substancje jak magnez, którego jony przenikając w głąb skóry tworzą w niej wodne rezerwuary, reminalizują ją i normalizują pracę gruczołów łojowych, a także potas regulujący gospodarką wodną całego organizmu oraz zwiększający odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Ponad to bogate są w wapń o działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym oraz brom, który bierze udział w tworzeniu hormonu AMP odpowiedzialnego za procesy złuszczania i regeneracji skóry.

http://www.u21.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here