Nawilżać przez cały rok. Może to być oczywiste dla niektórych osób, ale nie tyle dla innych. Przez nawilżenie przez cały rok skóra będzie przygotowana na to, niezależnie od tego, czy pora rzuci na nią, czy gryzie zimowe wiatry czy upalne lato.

Osoby z wrażliwą skórą powinny unikać kremów zawierających zapachy lub lanolinę, ponieważ mogą powodować reakcję negatywnie na skórę.

Staraj się dostać ręce na produkty, które zawierają glicerynę lub kwas hialuronowy, ponieważ obie te substancje są fantastycznie nawilżające dla skóry.

Nałożyć filtr przeciwsłoneczny. Jeśli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, konieczne jest, aby chronić twarz kremem lub środkiem nawilżającym, który zawiera SPF w wieku 15 lub więcej. Zapewni to ochronie wrażliwej skóry na twarzy przed uszkodzeniem promieni słonecznych, które powodują oparzenia, plamy słoneczne, a nawet zmarszczki. Pamiętaj, że można palić skórę przez cały rok, więc ochrona przeciwsłoneczna nie jest tylko na lato! Użyj nawilżacza. Jeśli powietrze w Twoim domu jest bardzo suche, skóra może wysychać podczas snu, pozostawiając poczucie, że rano i rano dojdzie do zgrubienia. Aby wyeliminować ten efekt, spróbuj umieścić nawilżacz w sypialni, który można włączyć podczas snu.

Umieszczenie miski lub garnka z wodą obok grzejnika w sypialni to tania alternatywa DIY dla nawilżacza.

Alternatywnie, spróbuj użyć naturalnego nawilżacza roślinnego, takiego jak Palma Boston, bambusowa paproć lub Ficus alii. Te rośliny podnoszą poziom pary wodnej w powietrzu przez odsysanie – więc spróbuj umieścić w sypialni, pomoże skórze, dając sypialni tropikalny klimat!

http://www.fabrykafigury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here