Konsolidacja

Nie ma co ukrywać, że problemy finansowe pojawiają się i będą pojawiać. Jest to przykre, ale nie oznacza to tego, że należy zakłamywać rzeczywistość. Rzeczywistość zawsze powinna być oceniana zgodnie z realiami. Takie są fakty. Dobrze też podkreślić, że problemy finansowe mogą być bardzo różne. Jaki z tego należy wyciągnąć wniosek? Wniosek powinien być taki, że nie ma jednego sposobu, który pozwoli rozwiązać problem. Warto również dodać, że w przypadku problemów finansowych zapewne niejednokrotnie mówi się o sytuacji bez wyjścia. Czy jest to prawda? Można zaryzykować stwierdzenie, że zawsze jest jakieś rozwiązanie, konieczne jest tylko odpowiednie podejście. Wypada też dodać, że zawsze trzeba odbierać telefony w sprawie długów. W przeciwnym razie można powiedzieć, że dochodzi do bezsensownej ucieczki od odpowiedzialności. Poza tym odebranie telefonu powinno skutkować też tym, że uda się ustalić ugodę (czy będzie to ugoda korzystna dla obu stron to już oddzielna sprawa).

Można też powiedzieć, że przy problemach finansowych jednym z możliwych rozwiązań jest pożyczka konsolidacyjna (w zasadzie nie wypada nie wspomnieć o pożyczce konsolidacyjnej). Co należy rozumieć przez pożyczkę konsolidacyjną? Pożyczka ta polega na tym, że zamiast kilku rat, ma się jedną dużą ratę. Naturalnie przy takiej pożyczce trzeba zadbać o odpowiednią wysokość raty. Pożyczka konsolidacyjna sama w sobie nie jest rozwiązaniem problemu. Zasadniczo powinno to być absolutnie jasne, ale można pokusić się o stwierdzenie, że jest inaczej. Z czego to wynika? Trzeba by pytać wszystkich z osobna. Można przeczuwać, że powodem jest choćby pośpiech. Jak wiadomo, pośpiech niejednokrotnie ma miejsce w naszym życiu i co najważniejsze, w przypadku pośpiechu bardzo łatwo o błąd.

Warto też podkreślić, że kiedy nie ma się własnych doświadczeń, dobrym rozwiązaniem są cudze doświadczenia. Najkrócej mówiąc, chodzi oczywiście o opinie (opinii nie brakuje). Niemniej jednak nie wolno zapominać o tym, że opinie nie muszą odzwierciedlać rzeczywistości (zdarza się, że ludzie oszukują). Dlaczego ludzie oszukują? Zapewne nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ludzie są różni i mamy do czynienia z różnymi postępowaniami.

Koniecznie trzeba jeszcze nawiązać do umowy. Nie wolno zapominać, że należy czytać to, co się podpisuje. Ktoś może powiedzieć, że jest to dla wszystkich jasne, ale realia przedstawiają się chyba inaczej. Trudno powiedzieć, z czym to jest związane, może chodzi o pośpiech, może o coś innego. Ponadto raczej nie można powiedzieć, że jest tylko jedno rozwiązanie tej kwestii.

Pewnie znajdzie się jeszcze coś do powiedzenia, ale równie dobrze można zakończyć na tym, co znalazło się w tekście. Teraz tylko zostaje przejść do działania, czyli tego, co najważniejsze. Teoretycznie sprawa jest prosta, ale rzeczywistość przedstawia się tak, że zamiana teorii na praktykę nie musi przebiegać bezproblemowo. Temat nie ma znaczenia, to samo można powiedzieć w przypadku pożyczki konsolidacyjnej, jak i zupełnie innego tematu.

www.batfinanse.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here