Choć dla większości z nas Komańcza to przede wszystkim ciekawe cerkwie, w tej miejscowości znaleźć można także kilka ciekawszych zabytków związanych z żyjącymi tu katolikami. W gronie tych najciekawszych znajduje się drewniany kościółek p. w. św. Józefa. Znajduje się on w pobliżu stacji PKP, a położenie w centrum wsi sprawia, że turyści chętnie zaglądają tu w czasie wycieczki po okolicy. Dlaczego warto poświęcić tej budowli nieco więcej uwagi?
Inicjatywa budowy takiego kościoła narodziła się w 1947 roku, kiedy to na terenie Komańczy mieszkało tylko kilkanaście rodzin katolickich. Prace związane z budową tej świątyni zapoczątkowano w 1949 roku. Po roku świątynia została oddana wiernym, choć prace wykończeniowe w jej wnętrzu trwały jeszcze przez pewien czas. Kościół wzniesiony został z drewna, a jego cechami szczególnymi są niewielkie rozmiary oraz skromna sylwetka. Może się on pochwalić prostokątną nawą oraz trójbocznie zamkniętym prezbiterium. Co ciekawe, kościół ten do 1988 roku służył też grekokatolikom. Od 1988 roku mają oni własną cerkiew, zatem w kościele św. Józefa odprawiane są już tylko nabożeństwa w obrządku rzymskokatolickim.
Wycieczki w rejonie takich miejscowości, jak Komańcza, każdemu mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Ciekawe zabytki drewnianej architektury sakralnej są tu atrakcją najważniejszą, a możliwość podziwiania ich w tak pięknym otoczeniu każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.