jaka malowanka będzie odpowiednia dla dziecka?

Kolorowanki dla dzieci, są znakomitym sposobem na zajęcie czasu dziecku w wieku przedszkolnym. Kolorowanki odgrywają ważną role w procesie prawidłowego rozwoju malucha. To dzięki nim, dziecko uczy się jak pisać, jak skupiać uwagę na danej czynności i jak rozwijać kreatywność i wyobraźnię.

Kolorowanki dla dzieci – jakie korzyści niosą dziecku?

Jeżeli chodzi o zalety kolorowanek dla dzieci, jest ich cała masa. Kolorowanki znakomicie wpływają na:

  • motorykę i precyzję – dzięki kolorowankom dziecko uczy się, jak prawidłowo trzymać kredkę w rączce, jakie ruchy dłonią wykonać, aby rysować nie wyjeżdżając poza linię. Jest to bardzo ważne dla późniejszej nauki pisania. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy nie musi przyswajać tak podstawowych zasad. Jego czynności są zautomatyzowane.
  • skupienie uwagi – maluchy właśnie z tym mają największy problem. Podczas kolorowania maluch jest zaangażowany w jedną czynność. Ćwiczy wytrwałość, chce dotrzeć do celu, czyli chce dokładnie i starannie wypełnić pola kolorami.
  • wyobraźnię i kreatywność – to co namaluje dziecko, ukazuję jego osobowość. Maluch w taki sposób może ćwiczyć swoją wyobraźnię.

Kolorowanki dla dzieci

Kiedy wprowadzić kolorowanki?

Na rynku dostępne są kolorowanki dla dzieci już od 2 roku życia. Jednak zdanie specjalistów jest troszkę inne, im później wprowadzimy kolorowanki, tym lepiej. Dziecko w pierwszych latach swojego życia powinno mieć swobodę, jeżeli chodzi o malowanie rysunków. Wtedy dziecko najlepiej rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność i ćwiczy rękę. 2-latek nie jest w stanie utrzymać nieruchomo kredki. Może to być dla dziecka zbyt trudne i męczące.

Jakie kolorowanki wybrać?

Wielu rodziców nie wie jakie kolorowanki będą odpowiednie dla jego pociechy. Wybierając kolorowanki kierujmy się grubością linii i ilością szczegółów. Zawsze należy je dobierać do wieku dziecka. Im młodsze dziecko, tym linie powinny być grubsze, a szczegółów powinno być mniej. Jeżeli dziecko nie jest zainteresowane kolorowanką, można tą zabawę odłożyć na później. Dziecko ma rozumieć, co przedstawia dany obrazek i co ma robić.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/kreatywne-ksiazki-dla-dziecka-czym-sa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here