Kilka słów o czerniaku

Lato to ulubiona pora roku dla większości ludzi. To czas odpoczynku i relaksu. Moment, w którym ludzie stęsknieni za słońcem, wystawiają swoje ciała na działanie promieni słonecznych. Białe i nieopalone ciała aż proszą się o piękną i brązową opaleniznę, która sprawi, że skóra będzie wyglądała atrakcyjniej i szczuplej.
Wielu ludzi spędzając wakacje nad morzem, często zapomina o stosowaniu kremów z filtrami, chroniącymi skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce.
Kobiety pragną przyspieszyć opalanie, więc nie stosują żadnych filtrów, by nie zaburzać tego procesu. Mężczyźni uważają, że takie kremy to tylko niepotrzebny wydatek i efekt reklam, mających na celu zarobienie wielkich pieniędzy.
Skóra po zimie jest blada i raczej nie przypomina tej z kolorowych czasopism, dlatego zarówno jak i kobiety usiłują zrobić wszystko, aby z urlopu wrócić z piękną opalenizną.
Tymczasem wystawianie ciała na długotrwałe działanie promieni słonecznych jest bardzo szkodliwe. Promienie ultrafioletowe przyczyniają się do rozwoju czyraków na skórze. Nawet niewinny pieprzyk na ciele, jeśli nie będzie chroniony wysokim filtrem, może przeobrazić się w groźnego dla zdrowia czyraka.
Dlatego tak ważne jest, aby przed każdym opalaniem,dokładnie posmarować całą skórę i ciało kremem z filtrem, który ochroni nas przed szkodliwym działaniem tak uwielbianego przez nas słońca.
Często ludzie zastanawiają się, czy czy czerniak boli i jak go rozpoznać.
Otóż czerniak nie boli. Powinna nas zaniepokoić każda zmiana na skórze, która nabiera nietypowego wyglądu.Pieprzyk, który powiększa się i zmienia kolor na ciemniejszy, zawsze powinien być poddany kontroli lekarskiej.Wszelkie zmiany,które posiadają nierówne brzegi, dziwną barwę i kształt zawsze muszą wzbudzić nasze podejrzenia i jak najszybciej należy udać się do specjalisty,który dokładnie obejrzy takie znamię.
Każdy, kto zauważy u siebie nietypową zmianę na ciele, musi natychmiast udać się lekarza dermatologa,by nie tracić czasu na zastanawianie się, czy czerniak boli czy nie, bo czasami takie zwlekanie przynosi katastrofalne skutki.

www.pouczyc.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrolog
Następny artykułJak wybierać roletę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here