czy warto zatrudnic projetanta wnetrz

Zaczynają urządzać własne mieszkanie wiele osób zastanowić się nad zatrudnieniem architekta lub projektanta wnętrz. Pomoc specjalisty ma sprawić, że otrzyma się takie mieszkanie, jakie się wymarzyło. W czym jednak może faktycznie pomóc architekt wnętrz i czy warto go zatrudniać? Zobaczcie sami.

Sklepy budowlane i z wyposażeniem wnętrz oferują dziś bogatą ofertę. Różnorodność mebli i materiałów wykończeniowych niejednokrotnie sprawia, że przy urządzaniu własnego mieszkania nie wie się, na które się zdecydować. Bezradność ta prowadzi do kupowania na oślep i nieumiejętnego łączenia dodatków i detali. A to skutkuje tylko tym, że po zakończonym remoncie czy procesie aranżacji otrzymuje się wnętrze, które nie jest tym wymarzonym. Jeśli chce się uniknąć, warto skorzystać z porad specjalisty ds. wnętrz.

Kiedy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Z usług projektanta wnętrz może skorzystać każdy. Jednak nawiązanie z nim współpracy polecane jest szczególnie w przypadku trudno ustawnych mieszkań, małych kawalerek, z których się stworzyć funkcjonalne przestrzenie czy przy aranżacji kuchni oraz łazienki, czyli najtrudniejszych do zagospodarowania domowych pomieszczeń.

kiedy zatrudnic projektanta wnetrz

Dlaczego warto skorzystać z architekta wnętrz?

Często urządzając mieszkanie mamy tylko ogólną jego wizje. Mam być ono przytulne i ciepłe albo nowoczesne z nutą industrialną. Jednak nie do końca wiemy, jak chcemy osiągnąć taki efekt. Korzystając z usług architekta wnętrz, możemy sprawić, że nasza wizja zostanie urzeczywistniona. Specjalista pomoże w doborze środków  i materiałów, którymi można wykończyć wnętrze. Zaproponuje również funkcjonalne rozwiązania, w zakresie rozmieszczenia domowych sprzętów. Będzie on również służył radą w zakresie odpowiedniego połączenia faktur i kolorów. Projektant wnętrz może również podpowiedzieć jak niedużym kosztem w mieszkaniu osiągnąć efekt jak z katalogów.

Co może architekt wnętrz?

Zakres prac, który zostanie powierzony architektowi wnętrz, uzależniony jest od właściciela nieruchomości. Projektantami można zleci zaaranżowanie mieszkania od A do Z, które będzie obejmować np. zmianę układu ścian wewnętrznych lub tylko zasięgnąć u niego porady dotyczącej  wystroju wnętrza, doboru tkanin, oświetlenia i detali.

jak pracowac z projetantem wnetrz

Gdzie znaleźć projektanta wnętrz?

Większość projektantów wnętrz posiada swoje strony www i bardzo łatwo ich znaleźć korzystają z wyszukiwarki google. Nie mniej jednak polecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z architekta wnętrz z rekomendacji. Przed podjęciem współpracy należy dokładnie przejrzeć jego portfolio i ocenić czy projekty przez niego wykonane wpisują się w naszą estetykę. Dobrze jest też poprosić o referencje. Z projektantem wnętrz współpracuje się w oparciu o umowę. Powinna ona dokładnie opisywać zakres powierzonych prac. Początek współpracy zazwyczaj zakłada wykonanie projektu koncepcyjnego. Na typ etapie wstępnie dobiera się również materiały i kolory.  Kolejne prace obejmują przygotowanie projektu wykonawczego.  Jest to dokładna dokumentacja techniczna wraz z kosztorysem,  ilością potrzebnych materiałów i wskazanym miejsce ich zakupu. Dodatkowo można również skorzystać z nadzoru autorskiego projektanta wnętrz. Polega on na tym, że projektant wnętrz czuwa nad pracą ekipy remontowej.

Aranżacja wnętrz za darmo

Osoby, które chcą jedynie skonsultować pewne pomysły mogą skorzystać z porady architekta wnętrz. Jej koszt na rynku to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych (w zależności od renomy architekta). Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy projektantów przy zakupie wyposażenia do mieszkania. Zazwyczaj duże sklepy meblowe oferuje bezpłatne konsultacje z projektantami wnętrz.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here