Kiedy udać się do trychologa?

Lekarz trycholog Warszawa to specjalista z dziedziny włosów. Jest to najlepszy wybór, jeśli zauważyliśmy u siebie niepokojące objawy np. zapalenie skóry głowy. Wiele osób uważa, że łysienia nie da się wyleczyć. Prawda jest taka, że wszystko zależy od przyczyny problemu. Być może w naszym przypadku nadmierne wypadanie włosów ma inne podłoże, niż genetyczne. Właśnie dlatego warto udać się do profesjonalisty.

Łuszczyca lub łojotok

Klinika włosa Warszawa będzie dla nas ogromny wsparciem, jeśli zmagamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami związanymi z skórą głowy. Mowa tutaj w szczególności o łojotoku, czyli przetłuszczaniu się skalpu oraz włosów. Lekarz trycholog Warszawa w pierwszej kolejności dokładnie przeanalizuje otrzymane wyniki badań. Nie można jednoznacznie powiedzieć, dlaczego wystąpiło u nas to schorzenie. Często przyczyną są zmiany hormonalne. Po czasie może dojść do zapalenia, które jest trudne w leczeniu.

Klinika włosa Warszawa to również dobra opcja w przypadku łuszczycy. Łupież jest pozornie niegroźny, jeśli jego stan nie jest zaawansowany. Może jednak zdarzyć się tak, że łuszczyca skalpu stanie się na tyle uciążliwa, że dotknie również skroń, okolice uszu, czy też karku. Specjaliści z kliki włosa Warszawa z pewnością udzielą nam wsparcia podczas łagodzenia objawów choroby, a także opracują plan leczenia.

Łysienie

Do lekarza trychologa Warszawa powinniśmy zgłosić się także w przypadku znacznej utraty włosów. Łysienie przybiera rozmaite formy. Należy również podkreślić, że wyróżnia się jego kilka odmian m.in. androgenowe, polekowe, poporodowe, telogenowe, plackowate, a nawet spowodowane niewłaściwą dietą. Po rozpoznaniu problemu zostaną zaproponowane nam metody leczenia. Jedną z nich jest przeszczep włosów warszawa. Oczywiście jest to metoda zalecana wyłącznie w przypadku zaawansowanego łysienia.

Trzeba wiedzieć, że przeszczep włosów Warszawa nie sprawdzi się u każdego. Zwykle nie wykonuje się go w przypadku łysienia plackowatego. Ponadto jest to zabieg, który nie może zostać przeprowadzony u osób przewlekle chorych np. cukrzyków. Wszczepianie zespołów mieszkowych sprawi, że zaczną one rosnąć w danym miejscu zupełnie tak, jakby były tam od samego początku. Niestety nie każda transplantacja kończy się sukcesem – zabieg można jednak powtórzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here