Jakie objawy występują podczas sepsy?

Wielu z nas często zapada na poważne choroby, które to są bardzo trudne do wyleczenia. Wśród wielu z nich można wymienić sepsę. Wiele osób często zastanawia się co to jest sepsa oraz jakie są objawy tez groźnej choroby.
Sepsa jest schorzeniem inaczej zwanym posocznicą. Jest ona zespołem objawów, spowodowanych gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, które to może powodować postępującą niewydolność wielu narządów, wstrząsu, a co więcej w bardziej zaawansowanych przypadkach, nawet do śmierci.
Sepsa występuje od dawien dawna, zwłaszcza tam gdzie dochodzi do infekcji rozprzestrzeniającej się po całym organizmie, zazwyczaj za pośrednictwem układu krążenia. Z sepsą mamy do czynienia wówczas, gdy zapalenie obejmuje całe ciało człowieka.
Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak nieprzyjemne są objawy drobnych zakażeń objawiające się wysoką gorączką oraz bólem. Dolegliwości takie sprawiają, że w bardzo szybkim tempie tracimy sił i zazwyczaj wyłączamy się z normalnego funkcjonowania. W przypadku, gdy ostry stan zapalny rozleje się na cały nasz organizm w reakcji na uogólnioną infekcję, to wówczas rozpętana burza uderza nie tylko w atakujące nas drobnoustroje, ale także przy okazji w nasz organizm. W takiej skrajnej sytuacji naszym wrogiem nie są już tylko i wyłącznie bakterie czy grzyby, które to wywołały zakażenie, ale i nasze własne siły obronne, których siła rażenia może doprowadzić do niebezpiecznych wstrząsów, krwotoków oraz poważnych uszkodzeń narządów wewnętrznych. Objawy takie ewidentnie wskazują na sepsę. Pacjenci, u których to podejrzewa się sepsę, powinni być zawsze leczeni na oddziałach intensywnej terapii.

www.oytam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here