Tanie noclegi na wkacje jak je znalezc

Jednym z największych kosztów wyjazdów, obok przelotów, są noclegi. Doby  hotelach czy apartamentach potrafią kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ci, którzy wolą mniej luksusowe lokalizacje również muszą liczyć się z tym, że nocleg nie będzie najtańszą pozycją w budżecie. Jednak istnieją proste i skuteczne sposoby na wyszukanie tanich noclegów. Podobnie jak w przypadku tanich lotów trzeba się w tych poszukiwaniach wykazać sprytem i cierpliwością. Sprawdź, jak znaleźć tanie noclegi na wakacje.

Cena noclegu w trakcie wyjazdu uzależnione jest głównie od tego, jakiego standardu poszukujesz. Jeśli chcesz się zatrzymać w 5 -cio gwiazdkowym hotelu musisz liczyć się z wysokimi cenami, jeśli zadowolisz się hostelem, koszty spadają, natomiast praktycznie za darmo możesz przenocować, korzystając z couchsurfingu.

Tanie noclegi w wysokim standardzie

Jeżeli zależy ci na noclegach w wysokim standardzie, powinieneś szukać wśród oferty hoteli i apartamentów. Ciekawe propozycje możesz znaleźć w różnego rodzaju wyszukiwarkach podróży, a także w serwisach, które pośrednicząca w wynajmie noclegów. Zazwyczaj tańszą opcją jest zarezerwowanie noclegu w prywatnym apartamencie. Oferty wynajmu prywatnych mieszkań można znaleźć w każdym zakątku świata. Cena uzależniona jest od lokalizacji mieszkania oraz jego standardu. Alternatywną opcją jest rezerwacja noclegu w wyszukiwarce podróży wraz z biletem lotniczym. Kupując 2w1, można zredukować koszty wyjazdu o kilkanaście złotych. Szukając noclegów w porównywarkach cen, warto sprawdzić, czy strona internetowa hotelu nie oferuje niższego kosztu. I jeśli tak będzie zarezerwować nocleg bezpośrednio w hotelu. Dobrą i mało znaną opcją szukania noclegów w hotelach są propozycje biur podróży. Można u nich wykupić tylko sam nocleg, bez przelotu czy dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Po sezonie noclegi za grosze można znaleźć w luksusowych hotelach nawet na końcu świata.

jak szukac tanich noclegow

Tanie noclegi w wersji standard

Jeżeli szukasz taniego noclegu w wersji standardowej, do powyższych opcji możesz dodać jeszcze współdzielenie z kimś mieszkania. Coraz więcej, osób decyduje się na wynajem podróżującym jednego  z pokoi w zajmowanym przez siebie mieszkaniu. Opłata za nocleg jest wtedy o wiele mniejsza, a przy tym często zyskuje się osobę, która oprowadzi po zwiedzanym mieście czy miejscowości. Podobną opcją jest skorzystanie z couchsurfingu. Idea ta zakłada, że nocujesz u tzw. lokalsa za darmo, jednocześnie deklarując, że w przyszłości też kogoś przyjmiesz pod swój dach (deklaracja jest honorowa). Noclegów tego typu można szukać na specjalnie do tego przeznaczonych portalach. Najlepiej zapytanie wysłać ok. 2 tygodnie przed przyjazdem i napisać do gospodarzy, których profil ci zainteresował. Dobrze jest wysłać ok. 15 zapytań, konieczne do osób, które były aktywne w przeciągu ostatniego miesiąca.

Tanie noclegi dla spontanicznych

Jeżeli nie lubisz zbytnio planować, zawsze możesz zdecydować się na zarezerwowanie noclegu na ostatnią chwilę. Pomogą w tym zarówno wyszukiwarki tanich noclegów, jak i propozycje, które można znaleźć w punktach informacji turystycznej czy na dworcach i lotniskach. Z tej ostatniej opcji, można skorzystać, wybierając się w typowo turystyczny region, tam w miejscach przyjazdu turystów bez problemu można natrafić na osoby, które proponują tanie noclegi w swoim pensjonacie czy mieszkaniu.

tanie noclegi gdzie je znalexc

Kiedy rezerwować nocleg, żeby był tani?

Jeżeli chcesz upolować tani nocleg najlepiej rezerwować go kilka dni przed wyjazdem, jeżeli w dane miejsce wybierasz się poza sezonem. Jeśli twoja podróż przypada w wysokim sezonie, lepiej jest zarezerwować miejsce noclegowe już kilka miesięcy przed przyjazdem. Rezerwując na ostatnią chwilę, musisz liczyć się z tym, że w ofercie zostaną już tylko drogie propozycje.

Tani nocleg, czyli jaki?

Wiele osób szukający tanich noclegów do końca nie wie, czym one tak naprawdę są. Warto więc przed rozpoczęciem poszukiwań ustalić, co oznacza dla ciebie to pojęcie i określić budżet na noclegi. Od tego, jaki będzie on wysoki uzależnić miejsce szukania tanich noclegów. Pamiętaj, że jeżeli tani nocleg dla ciebie oznacza ten za 25 zł, to nie szukają go w hotelach czy prywatnych apartamentach, a raczej w pokojach wieloosobowych oferowanych przez hostele.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here