Coraz częściej zadajemy sobie pytanie o to, jak żyć bezpiecznie w dzisiejszych czasach. Tym bardziej, że przez ostatnie lata doszło do tylu zmian! Jeszcze dziesięć lat temu wiele osób nie miało telefonu komórkowego, a teraz jest on niezbędnym sprzętem. I chociaż pomoc możemy wezwać w każdej chwili, to wciąż nie czujemy się bezpieczni. Jak temu zaradzić? Mamy dla Was kilka sprawdzonych rozwiązań.

Lokalizator GPS do zadań specjalnych

GPS kojarzy nam się przede wszystkim z nawigacją satelitarną. A przecież możliwość lokalizowania będzie dla nas przydatna, jeśli chcemy:

  • uchronić przed kradzieżą samochód lub rower,
  • monitorować położenie floty firmowej lub pracowników,
  • sprawdzać, gdzie są nasze dzieci, osoby starsze czy trenujące sporty w terenie,
  • analizować przebytą trasę.

Model lokalizatora GPS należy dobrać więc do zadania, które my wyznaczymy. Te przeznaczone do pojazdów muszą przede wszystkim charakteryzować się długim czasem pracy – w trybie czuwania nawet do kilku miesięcy. W przypadku, gdy zależy nam na bezpieczeństwie osób, ważna jest możliwość komunikowania się z daną osobą.

Przykładowym urządzeniem jest lokalizator GPS w zegarku na ręce dostępny w sklepie AlfaTronik. Ten sprzęt detektywistyczny wysyła raporty o położeniu na telefon komórkowy oraz na witrynę internetową. Czas czuwania wynosi do 10 dni, oczywiście lokalizator umożliwia rozmowę z osobą, która go nosi. Dla wielu osób może być kluczowy kamuflaż – nikt nie domyśli się, że to nie jest zwykła błyskotka.

Ukryte dyktafony

Zarówno w pracy, podczas nauki lub nawet w życiu osobistym, gdy mamy do czynienia z jakimiś nieprzyjemnymi, szkodzącymi nam osobami. Gdy chcemy chronić siebie, to musimy równocześnie pamiętać o innych. Nasze nagrywanie rozmów nie powinno być więc chęcią zaszkodzenia komuś lub uzyskania profitów czyimś kosztem.

A kiedy w pełni legalni możemy nagrywać rozmowy lub wykłady? Na przykład, gdy nagrywamy materiały naukowe na własny użytek. Po ukryty dyktafon możemy sięgnąć również wtedy, gdy nie mamy innej możliwości, żeby udowodnić czyjeś karygodne zachowanie – np. mobbing w pracy lub przemoc słowną.

Rejestrator może być ukryty w wielu różnych przedmiotach codziennego użytku, np. w listwie zasilającej, pendrivie, opasce na ręce, w długopisie lub karcie kredytowej. Nam bardzo się spodobał dyktafon zamaskowany w smartwatch’u. Taki nowoczesny gadżet nie budzi żadnych podejrzeń, dodatkowo łatwo jest nim nagrywać wszystkie dźwięki. Znacznie też ułatwia to zadanie bardzo czuły mikrofon, który zbiera odgłosy z 10 metrów.

Kamery do ochrony mienia

Kiedy chcemy zwiększyć bezpieczeństwo swojego mieszkania, domu, budowy to ciekawą propozycją są rejestratory video. Mogą być one montowane jawnie i mieć charakter odstraszający. Niekiedy lepiej jest sięgnąć po ukryte kamery – zwłaszcza wtedy, gdy obiektyw nie może objąć całego terenu, a tylko jego najważniejsze punkty. Unikniemy w ten sposób niebezpieczeństwa, że złodziej po prostu założy kominiarkę lub ominie rejestrowane miejsce.

W terenach otwartych świetnym rozwiązaniem są fotopułapki. Są one wytrzymałe na czynniki atmosferyczne, ich bateria może pracować nawet do kilku miesięcy na jednym ładowaniu. Rejestracja jest uruchamiana po wykryciu ruchu – zapisany materiał może trafić bezpośrednio na nasz telefon. Od razu będziemy zatem wiedzieć, czy coś się dzieje.

Jak widać, jest wiele sposobów na to, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Warto sięgnąć po gadżety, które ułatwią to zadanie. Wtedy na przykład szybciej otrzymamy informacje lub też sami zdobędziemy dowody czyjejś winy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here