jak wybrac szczoteczke elektryczna

Szczoteczka elektryczna od dawna uważana jest za bardziej skuteczną w pielęgnacji jamy ustnej niż ta manualna. Pozwala ona na wykonania prawie czterokrotnie większej ilości ruchów podczas szczotkowa, a co za tym idzie lepiej czyści zęby. W sklepie dostępnych jest wiele modeli szczoteczek elektrycznych. Różnią się one od siebie wyglądem, posiadanymi funkcjami oraz skutecznością. Różnice widać również w cenach szczoteczek elektrycznych. Niektóre modele można nabyć już za kilkanaście złotych, zakup innych to koszt powyżej 500 zł. Zobacz, jak wybrać szczoteczkę elektryczną.

Zalety szczoteczki elektrycznej

Szczoteczki elektryczne znacznie lepiej niż modele manualne dbają o zdrowy i piękny uśmiech. Zdecydowanie lepiej radzą sobie z usuwaniem płytki nazębnej, są bezpieczniejsze dla dziąseł i precyzyjniejsze w czyszczeniu. Dodatkowo, szczoteczki elektryczne same wykonują proces szczotkowania zębów, a ich użytkownik musi jedynie przesuwać nią po ich powierzchni.

Czym są szczoteczki elektryczne do zębów?

Szczoteczki elektryczne do zębów działają dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu. Wprawia on w ruch głowicę szczoteczki, które wykonuje różnego rodzaju ruchy pulsacyjne i rotacyjne. Ruchy te wykonywane są z wysoką częstotliwością, dzięki czemu są dokładne, a jednocześnie nie wywierają zbyt dużego nacisku na dziąsła.

czy warto kupic szczoteczke elektyczna do zebow

Rozmiar szczoteczki elektrycznej

Parametrem, który należy wziąć pod uwagę, kupując szczoteczkę elektryczną do zębów, jest jej rozmiar. Powinien on być dobrany do wieku użytkownika. Sprawi to, że urządzenie będzie dobrze leżeć w dłoni, a korzystanie z niego będzie wygodniejsze.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci powinny być mniejsze niż te dla dorosłych. Najlepiej wybierać modele, których wielkość główki będzie wynosić pomiędzy 7,5 a 15 mm. W przypadku dorosłych szczoteczki elektryczne do zębów muszą być dłuższe i większe. Specjaliści polecają dorosłym szczoteczki do czyszczenia zębów o główkach ok. 30 mm. Takie same kryteria należy zastosować w przypadku szerokości oraz długości rączki urządzenia.

Częstotliwość ruchów w szczoteczce elektrycznej

Kryterium wyboru szczoteczki elektrycznej powinna być też częstotliwość ruchów. Im ona wyższa, tym lepiej czyści powstałą na zębach płytkę bakteryjną, która przyczynia się m.in. do powstawania kamienia nazębnego. Na rynku można spotkać szczoteczki elektryczne, które oferują do 10000 ruchów na minutę. Dentyści polecają wybór urządzania,  który wykonuje  dużą ilość ruchów oraz łączy kilka z ich rodzajów. Połączenie ruchów oscylacyjnych, rotacyjnych i pulsacyjnych zapewnia dokładną higienę jamy ustnej. Modele szczoteczek elektrycznych, które je oferują, oznaczone są tzw. systemem 3D.

Twardość elektronicznej szczoteczki do zębów

Kupując elektroniczną szczoteczką do zębów, przyjrzeć się należy również twardości jej włosia. Ten element należy dobrać do wrażliwości dziąseł. Miękkie włosie w szczoteczce powinny stosować osoby, których dziąsła się wrażliwe i krwawią podczas szczotkowania. Model ten polecany jest również osobom, których zęby mają odkryte szyjki. Średnie włosie przeznaczone jest dla zdrowych dziąseł, natomiast szczoteczki elektryczne z twardym włosiem to rozwiązanie dla osób o zdrowych dziąsłach, które dodatkowo piją kawę lub palą papierosy.

jaka szczoteczke do zebow kupic

Bateria w szczoteczce elektrycznej

Szczoteczki elektryczne wyposażone są w baterie, które odpowiadają za to, ile urządzenie będzie działać. Warto przed zakupem sprawdzić, jaka jest żywotność baterii i ile szczotkowań będzie można wykonać bez ładowania szczoteczki do zębów. Ważne jest to szczególnie w przypadku osób, które dużo podróżują. Standardowe modele szczoteczek do zębów powalają na 15 minut szczotkowania bez ładowania.

Końcówki do szczoteczek elektrycznych

Główkę szczoteczki elektrycznej należy wymieniać co 3 miesiące. W związku z tym warto zadbać, aby wymiana końcówki była łatwa, a  wybór tych, które można zastosować spory. Końcówki do szczoteczek elektrycznych mogą spełniać wiele funkcji, do tych najpopularniejszych zalicza się:  czyszczenie języka, mycie zębów, polerowanie, wybielanie czy masowanie dziąseł. Niekiedy w zestawie ze szczoteczką elektryczną można kupić kilka końcówek, które wymienia się w zależności od swoich potrzeb.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here