jaka kurtka na narty

Początek przygody ze sportami zimowymi wiąże się z zakupem odpowiedniej odzieży. Ze względu na jej wysoką cenę wiele osób zastanawia się jaka kurtka na narty czy też spodnie będą najodpowiedniejsze oraz najpraktyczniejsze. Wiele osób na początku rezygnuje z zakupu odzieży narciarskiej i pierwsze kroki na stoku stawia w zwykłych ubraniach. A to duży błąd, bowiem odzież narciarska ułatwia jazdę na nartach oraz czyni ją bardziej komfortowa. Jeśli nie wiesz jaką kurtkę narciarską wybrać, sprawdź nasze porady w tym zakresie.

Gdzie kupić kurtkę narciarską?

Kurtka narciarska, jak i pozostałe elementy odzieży na narty najlepiej jest kupować w profesjonalnych sklepach sportowych. Dzięki temu będzie się miało pewność, że otrzyma się odzież, która faktycznie będzie sprawdzać się w zimowych warunkach na stoku. Najlepiej jest wybierać znane i cenione marki, które mogą się pochwalić renomą i dobrymi opiniami.

Jaka powinna być kurtka narciarka?

Kurtka na stok powinna być lekka, wytrzymała i co najważniejsze komfortowa i wygodna. Co więcej, powinna być ona wykonana z wodoodpornego i oddychającego materiału, który izoluje ciepło tułowia i odprowadza pot. Dzięki temu kurtka narciarska nie dopuszcza do spadku temperatury, co może być niebezpieczne na stoku. Takie zadania odzież do jazdy na nartach powinna spełniać nawet przy dużym mrozie i długim pobycie na zewnętrz.

Oprócz tego  profesjonalne modele kurtek narciarskich wyposażone są w kaptury oraz pasy przeciwśnieżne, a zamki mają osłonięte warstwa materiału, która nie zamarza i łatwo ją rozpiąć nawet w grubych rękawicach. Wybierając kurtkę narciarską, dobrze jest też zwrócić uwagę, czy posiada zapięcie pod szyje, ściągacze przy kapturze i syntetyczną podszewkę. Warto również zwrócić uwagę na ilość i rozmieszczenie kieszeni. Dobrze jest wybierać kurtki narciarskie z kieszeniami na kartę, gogle czy telefon.

Kurtka narciarska na snowboard

Specjaliści odradzają zakup kurtki narciarskie osobom, które zamiast nart preferują snowboard. Chociaż kurtki dedykowane tym dwóm sportom posiadają podobne cechy, to różnią się krojem. Ta snowboardowa powinna być luźniejsza i w żaden sposób nie ograniczać ruchów – jest to niezbędne przy zjeździe na desce. Kurtka narciarska, chociaż też musi być wygodna, powinna być bardziej dopasowana do ciała i wykonane ze sztywniejszego materiału. Na narty dedykowane są też krótsze modele kurtek.

Ile kosztuje kurtka narciarska?

Ceny kurtek narciarskich są bardzo zróżnicowane. Można kupić takie za 150 zł lub takie za 1000 złotych. Droższe kurtki narciarskie proponują szereg udogodnień oraz są wykonana w zgodzie z najnowszą technologią, która m.in. podwyższa bezpieczeństwo narciarza. W sklepach można znaleźć również kurtki narciarskie  chipem, które pomagają w odnalezieniu narciarzy przez służby ratownicze.

jak wybrac kurtke na narty

Odzież na narty – co oprócz kurtki?

Sama kurtka to nie wszystko. Kompletując odzież na narty, należy również wyposażyć się w: spodnie, czapkę, rękawice, odzież pośrednia oraz bieliznę sportową.

Skompletowanie całego zestawu narciarskiego wymaga sporego nakładu finansowego. Dlatego też decydując się na jego zakup, warto wybierać takie modele, które będą trwałe i posłużą dłużej niż jeden sezon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here