Jak wrócić do formy po zimie?

Okres zimy sprzyja leniuchowaniu w domowych pieleszach i wylegiwaniu się przed TV. Oglądając film posiłkujemy się chipsami, popcornem, frytkami i tłustymi orzeszkami ziemnymi. Zimą mamy też większą ochotę na potrawy tłuste i ciężkostrawne, gdyż dają nam one złudne poczucie rozgrzania. Jemy dużo i wysokokaloryczne, a kiedy przychodzi wiosna z szokiem spoglądamy na wskaźnik łazienkowej wagi. Właśnie w tym momencie wiele kobiet decyduje się na zrzucenie wagi, a nadchodząca wizja wakacji sprawia, że desperacko szukamy sposobu na ekspresowe zrzucenie kilku kilogramów.
Wiele kobiet (tyczy się to zwłaszcza nastolatek) postanawia rozpocząć drakońską dietę byle jak najszybciej zmieścić się w wymarzoną letnią sukienkę. Niestety same warzywa i liść salaty na kolację są raczej przepisem na to co zrobić żeby zemdleć, aniżeli na to jak zdrowo zrzucić wagę. Trzeba zdać sobie sprawę, że wagi wypracowanej na kanapie w przeciągu kilku miesięcy nie da się zrzucić w tydzień.
Pocieszający jest fakt, że kilogramy nagromadzone po zimie spokojnie zdążysz zrzucić do lata, jeśli zmienisz swoje nawyki żywieniowe i zwyczajnie przestaniesz się objadać. Zacznij jeść lżej, wprowadź do swojej diety więcej warzyw i owoców oraz postaw na umiarkowaną aktywność fizyczną. Jeśli na filmie brakuje Ci przekąsek to przygotuj do podjadania warzywa pokrojone w słupki. Uwierz mi – w oglądaniu TV nie chodzi o to by jeść niezdrowo, najfajniejsze jest chrupanie, zatem surowa marchewka czy ogórek maczane w jogurtowym dipie spełnią swoją rolę.

www.odzyskajdzien.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here