depilacja twarzy

Jedne są szybkie, lecz dają krótkotrwały efekt, inne bolesne, ale wymagają znacznie rzadszego powtarzania. Czy jest sposób na to, by usunąć owłosienie na stałe?

Owłosienie na twarzy w przypadku kobiety bywa poważnym źródłem kompleksów. Niechciany wąsik nad linią ust jest zdecydowanie mało kobiecy i nieatrakcyjny. Poważny problem stanowią także pojedyncze włoski wyrastające na brodzie lub szyi. Pojawiają się one nie tylko u kobiet starszych, ale i bardzo młodych, szczególnie posiadaczek mocnego, ciemnego owłosienia, które jak na złość jest bardziej widoczne niż to jasne. Pojedyncze włoski można usuwać pęsetą, jednak co zrobić, gdy jest ich więcej i wywołują uczucie dyskomfortu?

Szybkie metody depilacji, lecz krótkotrwałe efekty

Maszynki do golenia – w przypadku twarzy odradza się ich stosowanie. Odrastające włosy są ciemniejsze, mocniejsze i grubsze, dlatego mogłabyś doprowadzić do tego, że koniecznym byłoby codzienne golenie, jak w przypadku mężczyzn.

Krem do depilacji – metoda zdecydowanie mniej bolesna. Jest dość szybka i można ją stosować samodzielnie w domu. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju kremy bazują na silnych substancjach chemicznych, które mogą wchodzić w reakcję ze skórą. Przed zabiegiem musisz się upewnić, że nie wywoła on u Ciebie reakcji alergicznej. Włoski w tym przypadku odrastają dość szybko, dlatego czynność należy powtarzać co kilka dni.

Efektywne metody depilacji twarzy

Depilacja woskiem – to znacznie bardziej polecany sposób. Daje długotrwałe efekty i osłabia strukturę włosów. Odrastają one słabsze i mniej widoczne. Niestety po wosku może dochodzić do wrastania pojedynczych sztuk. Warunkiem koniecznym do wykonania zabiegu jest zapuszczenie włosków do kilku milimetrów. Im dłuższe, tym łatwiej będzie się ich pozbyć. Poważnym minusem jest tu także spora dawka bólu oraz możliwość podrażnienia wrażliwej skóry twarzy. Miejsce depilacji bywa z początku zaczerwienione, z drobnymi krostkami.

Pasta cukrowa – jest to alternatywa dla depilacji woskiem. Uważa się, że metoda ta sprawia mniej bólu, z uwagi na fakt, że pasta nie przykleja się do skóry, a otula sam włos. Niestety samodzielne przygotowanie pasty wymaga właściwego dobrania składników oraz długiego gotowania. Efekty depilacji pastą cukrową utrzymują się przez kilka tygodni. Należy pamiętać, że zawarty w niej sok z cytryny rozjaśnia skórę, dlatego lepiej nie eksperymentować z nią latem, gdy jesteś opalona.

Laserowa depilacja twarzy

Laser to rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą się pozbyć niechcianych włosków na zawsze. O ile łatwiej byłoby żyć bez konieczności pamiętania o tym, że należy je usunąć oraz bez strachu, że przypadkiem ktoś je zobaczy? Jeśli to Twoje marzenie, dowiedz się więcej od specjalistów na https://epilira.com/produkt/depilacja-dla-kobiet/depilacja-laserowa-twarzy/.

Dzięki temu, że wiązka lasera niszczy cebulkę włosową, po wykonaniu serii zabiegów będziesz mogła zapomnieć o problemie. Skóra na Twojej twarzy stanie się aksamitnie gładka. Przeszkodę może stanowić tu cena zabiegów. Jeśli jednak wziąć pod uwagę niesamowitą skuteczność oraz to, ile mogłabyś wydać pieniędzy na regularne usuwanie owłosienia z twarzy za pomocą innych metod przez kilkadziesiąt lat, okaże się, że cena wcale nie jest wygórowana.

Pamiętaj, że jeśli pojawiło Ci się owłosienie na twarzy, warto sprawdzić poziom hormonów i skonsultować swój przypadek z lekarzem, by mieć pewność, że nie jest to objaw jakiegoś schorzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here