Coraz więcej Pań sięga po kolorowe kosmetyki mineralne. Doceniają je za naturalny efekt, jaki dają oraz to, że świetnie sprawdzają się podczas upałów. Co więcej, naturalne kosmetyki do makijażu doskonale sprawdzają się u osób o delikatnej i wrażliwej cerze, a także tych, które przechodzą serię zabiegów dermatologicznych. Dzieje się tak ze względu na to, że ten typ kosmetyków do makijażu stworzony jest na bazie minerałów, które w procesie produkcji ulegają mocnemu rozdrobnieniu. Zobacz jak stosować kolorowe kosmetyki mineralne i co powinnaś wiedzieć o makijażu mineralnym.

Kosmetyki mineralne, czym się różnią od kosmetyków tradycyjnych?

Reklamy kosmetyków mineralnych mówią, że są one w pełni naturalne i złożone z minimalnej ilość składników. Od kosmetyków tradycyjnych  odróżnia je jednak nie skład, ale ingrediencje, które nie zostały wykorzystane w procesie produkcji. Na liście odrzuconych składników są substancje konserwujące i zapachowe, olej mineralny, barwniki chemiczne czy parabeny. Dzięki temu kosmetyki z minerałów są łagodne, hipoalergiczne i nie podrażniają skóry.

kosmetyki mineralne jak je stosoac

W zamian za to w mineralnych kosmetykach kolorowych można odnaleźć tlenek cynku, dwutlenek tytanu czy kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego, takie jak chrom, ultramaryny, chrom, mangan czy tlenek żelaza.

Mineralne kosmetyki do makijażu – jakie są  dostępne?

Kosmetyki mineralne pozwalają na wykonanie pełnego makijażu. Ich producenci oferują zarówno podkłady mineralne do twarzy, jak i pudry, cienie do powiek, korektory oraz róże na policzki. W ofercie kosmetyków mineralnych do makijażu znajdują się też bronzery oraz pomadki. Kosmetyki te na skórze wyglądają naturalnie i estetycznie, a dodatkowo nadają jej satynowy lub perłowy połysk.

Kto może stosować mineralne kosmetyki do makijażu?

Mineralne kosmetyki do makijażu zostały stworzone z myślą o skórze wrażliwej i alergicznej. Polecane są osobom, które przeszły poważne operacje plastyczne i dermatologiczne lub są po zabiegach mikrodermabrazji peelingu laserowym czy botoksie. Mineralne kosmetyki przeznaczone są również do makijażu cery trądzikowej oraz alergicznej. Nie oznacza to jednak, że kosmetyków mineralnych nie mogą stosować osoby o skórze normalnej i nieprzejawiającej problemów.

Makijaż mineralny – jak go wykonać?

Wykonanie makijażu mineralnego nie jest trudnym zadaniem. Kosmetyki przeznaczone do jego stworzenia są sypie i bardzo dobrze łączą się ze skórą. Posiadają gęstą konsystencję, co ułatwia ich nakładanie pędzlem. Zaletą kosmetyków mineralnych jest również to, że są one wydajne i nie brudzą ubrań.

jak wykonac makijaz mineralny

Aby wykonać makijaż mineralny, kosmetyki najlepiej nakładać warstwowo. Nawet przy nałożeniu kilku warstw podkładu mineralnego twarz nie przybiera tzw. efektu maski. Podkład mineralny nakłada się pędzlem okrężnymi ruchami lub wciera w skórę, co gwarantuje większe krycie. Kosmetyk należy nałożyć na suchą skórę, na której wcześniej zostanie zastosowana baza w postaci kremu. Cienie czy róże mineralne stosuje się identycznie jak te tradycyjne. Kosmetyki mineralne można łączy równie z tradycyjnymi preparatami. Warto pamiętać, że makijaż mineralny jest wodoodporny. Chcąc zmyć makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi, należy zastosować mleczka, żele lub mydło.

Popularność mineralnych kosmetyków do makijażu sprawia, że producenci oferują coraz to nowsze produkty, które opierana są na nowych składach. Analizując niektóre z nich, można odnieść wrażenie, że etykiety naturalnych kosmetyków z minerałów wyglądają tak samo, jak preparatów oferowanych przez duże koncerny kosmetycznie. Niekiedy tak faktycznie jest, ponieważ dużo producentów powraca do składników, z których w początkowej fazie kosmetyki mineralne zrezygnowały. Wynika to z tego, że części preparatów nie da się wyprodukować, stosują 5 podstawowych składników, takim kosmetykiem jest np. podkład w płynie. Zanim więc sięgnie się po kolorowe kosmetyki mineralne, warto przeanalizować czy faktycznie są one tymi wykonanymi z naturalnych składników.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here