koszula ciążowa

Dobierając poszczególne elementy garderoby, będąc w ciąży, należy zwrócić uwagę, by codzienny strój był nie tylko atrakcyjny, estetyczny i schludny. Priorytetem jest bezpieczeństwo, zarówno przyszłej mamy, jak i dziecka, które juz niebawem przyjdzie na świat. Kompletując wyprawkę ciężarnej, warto skorzystać z naszych podpowiedzi, by nie popełniać podstawowych błędów.

W ciąży również możesz być modna

Na szczęście współcześni projektanci oraz producenci mody nie zapominają o paniach w ciąży. Praktycznie każdy dobry sklep ma dział z dedykowanymi im ubraniami. Niektóre obiekty handlowe wręcz specjalizują się właśnie w ofercie skierowanej do ciężarnych. Dzięki temu przyszłe mamy mają szansę wyglądać naprawdę atrakcyjnie, wygodnie, komfortowo, a jednocześnie zapewniać optymalne bezpieczeństwo. Dobierając właściwe elementy garderoby, udaje się również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Pamiętajmy, że ciąża to chwilowy okres, który już niedługo zakończy się rozwiązaniem. Dobrze jest pomyśleć o tym, by nie kupować zbędnych ubrań, które pozostaną bezużyteczne.

Co mówią specjaliści?

Nie tylko projektanci mody, ale również medycy wskazują, by ubrania dla kobiet w ciąży nie były przede wszystkim zbyt obcisłe. Chodzi głównie o to, by nie ściskać brzucha, chociaż niekorzystne może być również noszenie innych obciskających elementów garderoby. Przykładem są rajstopy, które mogą negatywnie wpływać na cały układ krążenia.

Ubrania mają być wygodne i najlepiej, by rosły razem z brzuchem. Świetną opcją są spodnie i spódnice z szerokim, elastycznym pasem, doskonale sprawdzają się też luźne sukienki oversize i bawełniane spódnice. Często wybierana jest również koszula ciążowa na guziki oraz specjalne biustonosze na regulowanych ramiączkach.

Nie sprawdzą się jeansy zapinane na klasyczny guzik, sztywne paski, spódnice ołówkowe ani opięte bluzki. Panie w ciąży powinny zrezygnować z obcasów, decydując się raczej na płaskie obuwie. Świetnie sprawdza się styl sportowy, doskonałe są legginsy z wysokim stanem. Kobiety ciężarne muszą też zrezygnować z odzieży kiepskiej jakości, z marnej jakości materiału. O wiele lepiej sprawdzi się bawełna organiczna.

Panie w ciąży muszą wziąć pod uwagę, że stan błogosławiony trwa jedynie 9 miesięcy i w tym czasie warto zadbać przede wszystkim o własny komfort oraz bezpieczeństwo dziecka. Już pod koniec II oraz w III trymestrze nawet te najbardziej eleganckie kobiety, które dotychczas stawiały na szyk i najnowsze trendy, docenią wygodę i podziękują producentom odzieży ciążowej za ubrania najlepszej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here