Istnieje prosta zasada: apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jest to spowodowane ilością cukru, jakie zawierają słodycze i inne nie zdrowe jedzenie typu fast food. Najlepszą metodą zaprzestania jedzenia słodyczy jest ich umiar. Nie polega to na ich całkowitym wyeliminowaniu, ale na codziennym zmniejszaniu spożywanych kalorii. Kolejnym sposobem, który jest sprawdzony jest szklanka ciepłej, przegotowanej wody z dodatkiem limonki lub cytryny wypita na czczo. Odbiera chęć na słodycze a także na jedzenie. Różnego rodzaju herbatki ziołowe również są bardzo pomocne. Hamują łaknienie i pomagają uregulować poziom cukru we krwi.

Aby mieć mniejszy apetyt na słodycze trzeba także silnej motywacji. Jest ona bardzo ważna, dlatego powinniśmy obrać sobie jakiś konkretny cel. Taki celem, może być jeden mały cukierek na tydzień.

Funkcje motywacyjną mogą stanowić wszelkie pomoce naukowe. Nic tak nie postraszy cukrzycą jak naukowe źródło. Kolejnym sposobem na słodycze jest aktywność fizyczna. W przypadku napadów ataków apetytu na słodycze, skutecznie zahamują spacery i uprawianie sportu.

http://www.umalgosi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here