Jak przedłużyć żywot auto szyby?

Szyby w aucie, niezależnie od pogody, zawsze powinny być czyste, przejrzyste, nie mogą być pęknięte, ani porysowane. To nie kwestia estetyki auta, ale głównie bezpieczeństwa. O ile większość z nas pamięta o wymianie oleju, regularnym przeglądzie części, to o właściwej pielęgnacji szyb wiemy naprawdę niewiele.

Czyszczenie szyby dla większego bezpieczeństwa
Jeśli w czasie deszczu szyby są ciągle zaparowane, to warto wymienić filtry kabinowe, odgrzybić i nabić klimatyzację oraz porządnie wyczyścić szyby od wewnątrz. To wcale nie jest takie łatwe, bo szyba nie może mieć smug, które są wyjątkowo widoczne i utrudniają jazdę zwłaszcza pod słońce oraz w nocy. Należy to zrobić dobrej jakości płynem do czyszczenia szyb oraz odpowiedniej ściereczki. Szybę najlepiej wypolerować irchą, mikrofibrą, ręcznikiem papierowym albo…. papierem gazetowym. Szyby z zewnątrz warto potraktować płynem, który sprawia, że krople deszczu szybko spływają z szyby. Wiele osób używa go jednak na przednią szybę, by rzadziej używać wycieraczek, jednak to sprawia, że wycieraczka gorzej ściera wodę, gdy już musi być użyta, poza tym wyciera też nałożoną warstwę tak zwanej “niewidzialnej wycieraczki”. Najlepiej więc pozostawić przednią i tylną szybę czystą, a płyn nanieść na szyby boczne.

Zapobiegaj zarysowaniom i pęknięciom
Jeśli do tej pory nie dbaliśmy o szyby i są one porysowane, a może popękane trzeba wymienić je na nowe. Najwyższej jakości szyby do różnych typów samochodów można zakupić na http://www.auto-szyby.pl/. Oczywiście warto też dbać o same wycieraczki i od czasu do czasu umyć je płynem do mycia szyb i przetrzeć ręcznikiem papierowym. Nie można używać wycieraczek zmrożonych, przysypanych śniegiem i zlodowaciałych, ponieważ będę rysować szybę. Także zniszczone wycieraczki skracają żywot szkła. Nie powinno się też używać wycieraczek na suchej szybie.

www.wahacz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here