Każda młoda osoba z cerą tłustą marzy, aby problem z pryszczami raz na zawsze się skończył. Pytanie tylko, co skutecznie wpływa na ich redukcję? I tu, w pierwszej kolejności, musimy powiedzieć o prawidłowej diecie. Niewiele osób wie, jak bardzo dieta, czyli to, co jemy, wpływa na stan naszej cery. A przecież cera jest skórą zbudowaną jak każdy organ i każdy mięsień z komórek. I to poprzez dietę odpowiednio je odżywiamy. Jeśli wykluczymy z niej produkty sprzyjające gromadzeniu się sebum, a włączymy te, które detoksykują i odnawiają komórki, pytanie: Jak pozbyć się pryszczy? nie pozostanie bez odpowiedzi. Eliminacja cukru, ostrych przypraw czy orzechów to podstawa. Poza tym warto wiedzieć, że takie produkty jak na przykład drożdże wspierają oczyszczanie i odnowę komórkową. W praktyce wpływ drożdży na cerę trądzikową jest niesamowity. Odżywiają ją, przywracają jej blask, odbudowują i zamykają pory, aby sebum nie mogło się w nich gromadzić.
Jak jeszcze dietą można sobie pomóc? Pamiętając o optymalnym nawilżeniu skóry. A to osiąga się pijąc odpowiednią ilość płynów dziennie. Im bardziej nawilżona cera, tym lepiej. Poza tym warto też pomyśleć o soku z aloesu czy herbatach ziołowych. Działają one antybakteryjnie, co pomaga eliminować namnażanie się trądziku.
Do tego wszystkiego warto dołożyć też masaże twarzy.
Nie tylko Sexy Pupa czy kształtne uda przyciągają wzrok. Twarz jest tak samo ważna. Dlatego, jeśli meczy nas trądzik, warto z nim zrobić porządek i zadbać o odpowiednią dietę.

www.wime-art.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here