jak kupowac na aliexpress

Zakupy na chińskim Allegro, czyli Aliexpress są dla coraz większej rzeszy osób sposobem na nabycie tanich i designerskich przedmiotów oraz gadżetów. Fenomen tego portalu sprawi, że z Chin do Polski paczki płyną nieprzerwanym strumieniem. Na Aliexpress kupują zarówno osoby indywidualne, jak i zaopatrują się sklepy. Mimo dużej popularności zakupów na chińskim portalu nadal jednak są osoby, które dopiero zastanawiają się, jak kupuje się na Aliexpress. W naszym dzisiejszym artykule nie tylko pokażemy jak robić zakupy na Aliexpress, ale także podpowiemy jak wyszukiwać ciekawych ofert i cieszyć się dobrymi produktami kupionymi po niskiej cenie.

Czym jest Aliexpress?

Aliexpress to chiński portal zakupowy istniejący od kilku lat. Sprzedawany są na nim różnorodne produkt, od kosmetyków i ubrań, przez wyposażenie wnętrz, aż po sprzęty elektroniczne. Oferowane produkty wyróżniają się niską ceną, która trudno spotkać kupują w rodzimych sklepach internetowych czy stacjonarnych. Niskie ceny na Aliexpress wynikają z tego, że produkty kupuje się bezpośrednich producentów. Trzeba jednak pamiętać, że sprzedawane przez nich towary nie grzeszą jakością.

czym jest aliexpress

Jak kupować na Aliexpress?

Aby móc swobodnie robić zakupy na Aliexpress konieczne jest założenie konta na portalu. Można to robić poprzez maila lub połączyć konto z Facebookiem. Rejestracja jest darmowa. Zakupy wyglądają podobnie jak na naszym rodzimym allegro, czyli należy wybrać kategorie, która nas interesuje i przeglądać produkty zgromadzone w serwisie. Przed zakupem  wybranych produktów warto – sprawdzić ile osób go już zamówiło oraz ile jest zadowolonych z zakupu (o tym mówi ilość gwiazdek przy danym produkcie). Produkty na Aliexpress kupuje się, klikając w przycisk Buy Now, gdzie nowi użytkownicy muszą wypełnić pole z adresem do wysyłki. Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju płatności.

Jak płacić za zakupy na Aliexpress?

Serwis udostępnia kilka rodzajów płatności. Wbrew powszechnym opiniom posiadając polskie konto i nie mają karty kredytowej, zakupy na Aliexpress są możliwe. Za zakupione towary można zapłacić przelewem z polskiego, jak i zagranicznego banku. Przy wyborze takiej metody płatności należy wybrać opcję przelewy24 i kraj, z jakiego będzie wykonywany przelew. Dalej płatność wygląda dokładnie tak samo, jak w polskich sklepach, czyli należy wybrać bank, z którego ma być wykonana płatność jej dokonać. Ostatnim etapem jest otrzymanie na maila potwierdzenia dokonania płatności. Należy zaznaczyć, że sprzedawca wpłacone pieniądze otrzyma dopiero w momencie, gdy potwierdzimy, że przedmiot do nas dotarł i wszystko jest ok.

Podatki od zakupów na Aliexpress

Wokół zakupów na Aliexpress narosło również wiele mitów związany z koniecznością płacenia podatków i cła od zamówionych towarów. W praktyce większość towarów, które zamawia się na użytek własny, jest zwolniona z takich opłat. Cło od zakupów na Aliexpress należy zapłacić w przypadku gdy wartość towarów przekracza 150 euro, natomiast podatek VAT, jeśli deklarowana wartość paczki przekracza 45 euro. W przypadku gdy paczka z Aliexpress zostaje zatrzymana przez Urząd Celny  do kontroli, otrzymuje się list informujący o tym i jedyne co należy zrobić, to odesłać informacje co znajduje się w przesyłce wraz z potwierdzeniem płatności oraz linkiem do aukcji.

jak placic na aliepress

Ile kosztuje przesyłka na Aliexpress?

Większość sprzedawców oferuje darmową przesyłkę listem zwykłym (czyli nierejestrowanym). Jeśli chce się mieć pewność, że paczka z Aliexpress dotrze, można dopłacić ok. 1,4 dolara za list rejestrowany. Jest również możliwość wykupienia kuriera, ale wtedy wydatek na przesyłkę wynosi ok. 40 dolarów.

Ile czeka się na przesyłkę z Aliexpress?

Wybierając najtańszą opcję przesyłki, na paczkę z Aliexpress trzeba czekać od 30 do 50 dni, czasem dłużej. W przypadku wyboru kuriera czy też innej szybszej formy przesyłki sprzedawcy określają indywidualny termin dotarcia paczki do adresata.

Czy warto kupować na Aliexpress?

Niewątpliwą zaletą zakupów na Aliexpress jest cena. Przedmioty można kupić kilkanaście procent taniej niż w Polsce. Trzeba jednak pamiętać, że w serwisie jest sporo rzeczy kiepskiej jakości,  które nie warto inwestować nawet 1 dolara.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here