Ile kosztuje przedłużanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów to zabiegi, które cieszą się coraz większą sławą w Polsce i na świecie. Przyczyną rosnącej popularności tych zabiegów jest powszechna opinia, iż długie włosy są symbolem urody, zdrowia i kobiecości. Niestety w dzisiejszych czasach często stawiamy wyżej wygodę krótkiego cięcia ponad długie, wymagające ciągłej pielęgnacji fryzury. Mimo to od czasu do czasu każda z nas pragnie pochwalić się długimi, zadbanymi włosami. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zabieg przedłużania włosów, który pozwala w czasie kilku godzin zmienić krótkie, często także cienkie i łamliwe włosy w zdrową i piękną czuprynę. W związku z tym rodzi się jednak wiele pytań i wątpliwości dotyczących odpowiedniej metody, skuteczności zabiegu i jego trwałości.
Zabieg przedłużania włosów, przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, których kosmyki są cienkie, rzadkie lub krótkie. Dzięki profesjonalnie doczepianym pasmom, już w trzy godziny można osiągnąć zachwycający efekt wspaniałej i bujnej fryzury, bez konieczności czekania przez długie lata, aż włosy urosną do pożądanej długości.
W ostatnim czasie, coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg, głównie ze względu na chęć przejścia diametralnej metamorfozy, która – wykonana przez profesjonalnego stylistę fryzur, może przynieść naprawdę zdumiewające efekty.
Decydując się na przedłużanie włosów, najlepiej wybrać profesjonalny salon fryzjerski. W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc krótka konsultacja ze stylistą, który podczas pierwszego spotkania zweryfikuje stan fryzury oraz udzieli rzetelnych i wyczerpujących informacji na temat proponowanego zabiegu. Jednocześnie jest to okazja, aby ustalić całkowity koszt usługi, ile pasm jest potrzebnych do osiągnięcia zamierzonego efektu, jaki mają mieć kolor oraz jaka metoda przedłużania będzie w konkretnym przypadku najlepsza.
Najlepszą techniką, stosowaną przez profesjonalnych stylistów jest metoda przedłużania „na zimno”, w przypadku której nie stosuje się kleju, żywicy czy innych środków, które mogłyby uszkodzić delikatną strukturę włosów. Zdecydowanie najlepsze są naturalne i niefarbowane pasemka, spośród których wybiera się te, które są najlepiej dostosowane pod względem kolorystycznym do włosów klientki, dzięki czemu doskonale się w nie wkomponowują. Nowe pasemka doczepiane są do naturalnych włosów za pomocą około 5-milimetrowych „konektorów”, czyli niewielkich, bardzo cienkich pierścieni, wykonanych ze stali nierdzewnej lub hipoalergicznej, które przymocowuje się do kosmyków, tuż przy ich nasadzie.
Zabieg przedłużania i zagęszczania włosów trwa około 3 godzin. Po tym czasie, fryzjer wykonuje jeszcze drobne strzyżenie w taki sposób, aby naturalne i doczepiane kosmyki wymieszały się ze sobą w jak najbardziej naturalny sposób. Efekt pięknych i długich włosów utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 5 miesięcy, natomiast wiele zależy również od wyjściowego stanu fryzury klientki i rodzaju stosowanej pielęgnacji. Aby móc jak najdłużej cieszyć się wspaniałą, bujną fryzurą zaleca się, aby przeprowadzać w salonie wizyty kontrolne, podczas których fryzjer sprawdzi stan włosów oraz w razie potrzeby uzupełni pojedyncze pasemka.
W zależności od zaplanowanej długości włosów, zastosowanej metody oraz jakości i rodzaju wykorzystanych pasm, jeśli zdecydujecie się na ten zabieg kosmetyki włosów, to powinnaś liczyć się z wydatkami rzędu 3-4 tysięcy. Cena będzie jeszcze uwarunkowana umiejętnościami fryzjera i jego renomą oraz lokalizacją salonu.

www.orlabaszta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here