Dzika róża – źródło witaminy C – właściwości i zastosowanie

Dzika róża jest źródłem witamin i minerałów, a zwłaszcza witaminy C. W swych owocach zawiera cenne związki antyoksydacyjne, które łagodzą szkodliwy wpływ wolnych rodników na organizm. Dzika róża wykazuje też duży potencjał leczniczy. Stosuje się ją np. w stanach zmęczenia, osłabienia, czy też stresu. Podawana jest chorym w czasie rekonwalescencji. Stosują ja kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

Endorfina – hormon szczęścia

Endorfiny to hormony szczęścia, wytwarzane głównie w ośrodkowym układzie nerwowym, ale także w gruczołach wydzielniczych żołądka i jelit, nerkach, wątrobie, trzustce, a także miazdze zębowej. Hormon ten odpowiada za lepsze samopoczucie, bystrość umysłu czy młody wygląd.
Warto zatem stymulować organizm do ich zwiększonej produkcji, a można to osiągnąć m.in. dzięki odpowiedniej diecie, w której dominując ostre przyprawy i odrobina czekolady albo uprawiając sport, nawet w niewielkich dawkach.

Czy stres może wywołać impotencję?

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka nie tylko panów w późnym wieku, ale też coraz młodszych mężczyzn. Za taki stan rzeczy odpowiadają różne czynnik, zarówno te o podłożu fizycznym, jak i psychicznym. Jednym z winowajców może być stres. Przewlekły stres, bo ten jest najniebezpieczniejszy dla naszego organizmu, może być przyczyną wielu chorób, dlatego warto nauczyć się panować nad nim. Dobrym lekarstwem jest sen i stosowanie technik relaksacyjnych, które pozwolą na wyciszenie i odprężenie.

www.rajnet.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMedycyna
Następny artykułZdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here