Higiena intymna to podstawa – również u mężczyzn

Higiena okolic intymnych nie powinna być zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Wielu mężczyzn zdaje sobie z tego sprawę. Nie musisz podbierać żelu swojej partnerce. Takie kosmetyki powstają również dla Niego.

            Gdy słyszymy „żel do higieny intymnej” od razy przychodzą na myśl różnorodne płyny dla kobiet. Łagodzące, delikatne, odświeżające kosmetyki, które przeznaczone są dla płci pięknej. Wielu mężczyzn używa tych płynów. Wiedzą doskonale, że higiena okolic intymnych to ważny aspekt w codziennej pielęgnacyjnej rutynie. Na półkach sklepowych albo brakuje tego rozróżnienia, albo wybór produktów umożliwiających higienę osobistą mężczyzn jest niewielka. Nie powinno tak być.

Codzienna rutyna

Na codzienną higienę osobistą składa się kilka czynności. Porządny, odświeżający prysznic czy golenie (dla fanów gładkiej skóry). Potrzebne będą więc takie produkty jak mydła, żele pod prysznic, szampony, odżywki, preparaty do golenia czy po goleniu. Żele czy płyny do higieny intymnej to nie jest już taka oczywista sprawa. Prawda? Nie powinno tak być! Higiena intymna mężczyzn jest niezrównanie ważna i powinna być absolutną podstawą. Uprzedzając pytania i ewentualne komentarze – nie, zwykłe, tradycyjne mydło, którego używamy na co dzień nie wystarczy. Żel intymny dla mężczyzn to więc absolutna podstawa.

Płyn do higieny intymnej dla mężczyzn

Dlaczego zwykłe mydło czy żel pod prysznic nie wystarczy? Higiena okolic intymnych jest bardzo ważna. Niewłaściwy produkt może nas podrażnić, spowodować dyskomfort czy nieoczekiwane skutki. Żel do higieny intymnej dla mężczyzn jest stworzony tak, aby nie tylko nam nie zaszkodzić, ale pomóc utrzymać odpowiednie pH skóry. Odczyn naszej skóry w miejscach intymnych ma pozostawać lekko kwaśny. Dzięki temu uchronimy się przed wszelkimi bakteriami czy grzybami. Ale nie tylko. Kwaśny odczyn jest konieczny, aby nasza skóra się nie przesuszyła. Wybierając odpowiedni płyn do higieny intymnej dla mężczyzn warto zwrócić uwagę również czy w jego składzie znajdują się składniki nawilżające, które zagwarantują nam komfort i świeżość.

Który żel do higieny intymnej dla mężczyzn wybrać?

Męska część niechętnie dzieli się swoimi recenzjami produktów w sieci. Na forach trudno znaleźć kosmetyki, które się im sprawdziły. My wiemy jednak, gdzie szukać produktów, które wpasują się w każde gusta. Faceman.pl to strona, na której znajdziesz najlepsze produkty w super cenach. Nieznane jeszcze zbyt dobrze na rynku polskim marki, czekają na odkrycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here