Kiedy myślimy o owocach, to zazwyczaj wybieramy te dobrze nam znane, takie jak jabłko, banan czy winogrono. Istnieje jednak także wiele innych, bardziej egzotycznych, które również posiadają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a często dostarczają także dodatkowych witamin, których pospolite owoce nie zawierają. Dobrym przykładem będzie tu granat, czyli owoc drzew rosnących w basenie Morza Śródziemnego.

Granat – właściwości owocu soku i syropu z granatu. Roślina ta posiada dość niską zawartość kaloryczną, gdyż wynosi ona około 80 kcal na 100 gramów owocu, a więc będzie on dobrym wyborem dla osób dbających o sylwetkę. Ponadto jest to fantastyczne źródło witamin C oraz E, które pozytywnie wpływają na układ odpornościowy. W praktyce owoc granatu posiada także właściwości zapobiegające miażdżycy oraz niektórym nowotworom, ale także działa przeciwzapalnie i przyczynia się do poprawy pamięci. Ciekawostką jest, iż w starożytnej Grecji, granat był uznawany za symbol płodności, co ma nawet odniesienie do rzeczywistych zalet tego owocu, albowiem faktycznie może on być przydatny w przypadku niepłodności u mężczyzn.

Oprócz samego owocu, na rynku jest także dostępne wiele rodzajów soku z granatu, które oprócz posiadania przyjemnego, słodkiego smaku, również charakteryzują się właściwościami zdrowotnymi jak w przypadku owocu. Dla większości z nas lepszym wyborem będzie jednak sok, z uwagi na fakt, iż owoc jest dość trudny do obrania, a nie każdemu przypadnie go gustu jego konsystencja. Przy regularnym spożywaniu takiego soku znacząco zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na wiele ciężkich chorób przewlekłych, a także jest to dobra broń w walce ze złym cholesterolem.

Jak widać, ta egzotyczna roślina, jaką jest granat potrafi mieć naprawdę pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jednocześnie będąc naprawdę smacznym uzupełnieniem diety. Dodatkowym atutem, który powinien skutecznie przekonać nas do spróbowania regularnego jedzenia grantu jest fakt, że można go spożyć pod naprawdę wieloma, atrakcyjnymi postaciami.

www.e-ciuszki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here