fotolia.com, 98909086 | Autor: Krissu

Urządzając dom czy mieszkanie, większość z nas chce zaprojektować przestrzeń idealną – funkcjonalną, a zarazem efektowną i przytulną. Takie wnętrza działają na nas pozytywnie, poprawiają nasze samopoczucie i sprzyjają umacnianiu więzi rodzinnych. Z tych względów starannie dobieramy kolor ścian, typ podłóg, rodzaj mebli i poszczególne dodatki, ale w tym wszystkim nie może zabraknąć dobrze dopasowanego oświetlenia.

Szeroki wybór

Na rynku znajduje się ogromny wybór w kategorii oświetlenia – możemy zdecydować się na lampy wiszące, stołowe, kinkiety, halogeny, żyrandole, a także lampy stojące. Te ostatnie są najbardziej funkcjonalne – można je bez problemu przestawić z miejsca na miejsce, zazwyczaj mają regulowaną wysokość, można też swobodnie operować kątem nachylenia abażura, a tym samym kierunkiem emisji światła. W zależności od typu żarówki taka lampa może emitować ciepłe lub zimne światło – to pierwsze działa odprężająco i jest nieocenione w sytuacji, kiedy mamy ochotę oddać się lekturze ulubionej książki, a to drugie pobudza i zachęca do działania, dzięki czemu pomaga w nauce i sprawdza się idealnie, kiedy chcemy efektywnie popracować.

Lampy stojące mają więcej zalet, niż mogłoby się wydawać

…i z tego względu powinny znaleźć się w każdym domu czy mieszkaniu! Sprawdzą się idealnie w salonie (najlepiej, jeśli postawimy je koło ulubionego fotela czy kanapy, a także salonie, gabinecie, pokoju dziecka czy w pokoju gościnnym. W każdym z tych wnętrz sprawdzą się idealnie! Lampy stojące do sypialni to naprawdę świetny patent, żeby z jednej strony poprawić swój komfort czytania przed snem, a z drugiej wywołać korzystne efekty wizualne i wywołać wrażenie przytulności. Jeśli obniżymy klosz i skierujemy go w dół, światło ulegnie rozproszeniu i świetnie wpisze się w nastrojowy, sypialniany klimat. Jeśli podniesiemy je ku górze i ustawimy na linii wzroku, zadbamy o swoje oczy podczas wieczornej lektury ulubionej książki czy gazety.

Piękny design zawsze w cenie

Lampy stojące nie muszą być nudne! Na rynku znajdują się obecnie bardzo atrakcyjne wizualnie modele, które mogą mieć różną wysokość. Podstawa takiej lampy może być szersza lub węższa, okrągła lub praktycznie niezauważalna. Ważnym elementem tego typu oświetlenia jest klosz – przeważnie niewielki, choć równie dobrze można postawić na bardziej okazały i rzucający się w oczy (w tym przypadku lampa stanie się elementem dekoracyjnym). Warto starannie dopasować odcień takiej lampy, by współgrał z całą aranżacją i pasował do charakteru pomieszczenia. Biała lampa sprawdzi się w rustykalnych, przytulnych sypialniach w jasnych odcieniach, a zdecydowany kolor będzie fenomenalnym rozwiązaniem w każdym pokoju dziecięcym. W gabinecie sprawdzą się stonowane odcienie szarości, granatu, brązu czy czerni, które wtopią się w tło. Reasumując, podczas urządzania domu warto zdecydować się na lampę stojącą. To funkcjonalne oświetlenie, które prezentuje się efektownie i umożliwia różne, ciekawe aranżacje praktycznie w każdym pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here