Fryzury twarz kwadratowa

Wśród kobiet, które mają wrażenie, że ich twarz ma kwadratowy kształt i nie są z niego zadowolone, bardzo często panuje przekonanie, że w każdej fryzurze wyglądają źle. Otóż jest to błędne przekonanie i istnieje wiele fryzur, które bardzo dobrze zaprezentują się na głowie kobiety, która ma ostre, kwadratowe kształt. Przedstawiamy w tym tekście kilka ciekawych rozwiązań na fryzury twarz kwadratowa dla kobiet, które mają różną długość włosów oraz różne ich kolory. Takie fryzury znakomicie sprawdzą się w przypadku posiadaczek kwadratowych, ostrych rysów twarzy i nadadzą miękkości rysom ich twarzy. Każda posiadaczka twarzy o takich rysach znajdzie optymalne dla siebie rozwiązania i będzie z nich zadowolona. Pierwszą wskazówką dla kobiet, które mają takie rysy twarzy są fryzury zakrywające w mniejszym lub większym stopniu linię kości żuchwowej. Nie sprawdzą się zatem fryzury odsłaniające całą twarz, takie jak na przykład gładkie zaczesanie włosów, a także fryzury kończące się na wysokości żuchwy, gdyż takie fryzury znacznie bardziej ją uwydatniają.

Jakie zatem są najlepsze fryzury twarz kwadratowa? Pierwszą wskazówką, do której powinny się zastosować kobiety o takich rysach twarzy są fryzury proste z włosami długimi lub półdługimi. Kobiety o ostrych, kwadratowych rysach twarzy doskonale wyglądają w takich fryzurach. Takie długie lub półdługie włosy proste można obciąć na równo lub wycieniować. W takich rysach twarzy cieniowanie prezentuje się świetnie. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby cieniowanie rozpoczynało się zawsze poniżej linii kości żuchwy. Kolejnym rozwiązaniem, na które mogą z powodzeniem zdecydować się posiadaczki takich rysów twarzy są rozpuszczone włosy, najlepiej, aby były one lekko pofalowane. Takie fryzury również nadadzą miękkości, delikatności i lekkości kwadratowym twarzom. Dużo szczęścia mają posiadaczki tak zwanych włosów sprężynek. Jeżeli twoja twarz robi wrażenie kwadratowej, a do tego masz włosy sprężynki, wystarczy, że je w odpowiedni sposób ułożysz i już rysy twojej twarzy będą się wydawać delikatniejsze.

W przypadku kobiet, których włosy charakteryzują się średnią długością, dobrym rozwiązaniem będzie zakręcenie ich na grubej lokówce. Taka fryzura sprawdzi się w przypadku włosów do ramion. Kolejną cenną wskazówką dla posiadaczek twarzy i kwadratowych rysach jest zastosowanie przedziałka nie na środku, lecz z boku głowy. Istnieje przekonanie, że grzywki nie wyglądają najlepiej w przypadku kwadratowych twarzy. Otóż proste, krótkie grzywki faktycznie mogą nie prezentować się zbyt dobrze, natomiast sprawdzą się grzywki dłuższe,
wycieniowane i zaczesane na bok.

Jeżeli znajdujesz się w gronie kobiet, które charakteryzują się ostrymi i kwadratowymi rysami twarzy i masz kłopot z dobraniem odpowiedniej dla siebie fryzury, nie przejmuj się. Istnieją bowiem tamie rozwiązania w zakresie fryzury twarz kwadratowa, że nie tylko złagodzą rysy twarzy, ale sprawią, że będziesz wyglądała bardzo atrakcyjnie, bez wzglądu na długość włosów, ich rodzaj, czy kolor.

www.kosmetyka.edu.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczka do Japonii
Następny artykułBordowy cień do powiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here