Filtry z węglem aktywnym

Każdy doświadczony palacz wie, jak ważna w przypadku palenia jest obecność filtra. Niezależnie od tego, co palimy – zawsze powinniśmy korzystać z filtrów. Ich zadaniem jest głównie zatrzymywanie szkodliwych dla organizmu substancji, a przepuszczanie wyłącznie tych, których oczekujemy.

Z pewnością wielu z was próbowało kiedykolwiek aplikowania tytoniu czy stuffu bez użycia filtra. Wiemy dokładnie, jakie to uczucie. Kaszel po każdym buchu nie daje żadnej satysfakcji z palenia. Co więcej, kupno byle jakich filtrów także może sprowadzać się do tych przykrych skutków. Aby temu zapobiec i zacząć palić kulturalnie, zaczęto stosować filtry z aktywnym węglem. Czym różnią się one od zwykłych filtrów sprzedawanych w każdym sklepie? 

Filtry węglowe – działanie 

Działanie filterków z węglem aktywnym wcale nie jest skomplikowane. Dzięki ich budowie, wciągany dym musi przebyć dłuższą drogę zanim całkowicie doleci do naszego przełyku. Z pozoru może wydawać się to niepotrzebne i złe, bo przecież ciężej jest o poprawne zaciągnięcie się. Nie jest to jednak prawda. Dym w trakcie drogi, którą przebywa, traci nieco na temperaturze, a to zapobiega drapaniu w gardle. Wciągany czynnik w momencie zaciągania staje się chłodny i można powiedzieć nawet, że odświeżający.  

Ponadto, na powłoce filtra gromadzone są wszystkie substancje smoliste, których nasz organizm nie chce aplikować wraz z dymem. Obu tych procesów nie gwarantują filtry papierowe, których zadaniem jest jedynie nieprzepuszczanie zawartości skręta do naszego gardła, czyli potocznie mówiąc “komet”.  

Wpływ na smak i aromat 

Dla koneserów tytoniu lub osób, które od czasu do czasu lubią podelektować się smakiem czegoś zielonego, idealnym rozwiązaniem są filtry węglowe do skrętów. Wspomnieliśmy, że artykuły te blokują możliwość przedostania się substancji smolistych w głąb naszego organizmu. Niektórzy sądzą, że w ten sam sposób filtry zatrzymują aromat i smak, powstały na skutek utleniania się substancji zawartej w skręcie. 

Taki tok rozumowania jest błędny. Musimy pamiętać, że wszystkie szkodliwe substancje także posiadają swój zapach, smak i aromat. Nie przepuszczając ich przez filtr, zapewniamy dopływ tylko i wyłącznie pożądanego przez nas aromatu. Tylko dzięki filtrom węglowym możemy poczuć, jak naprawdę smakuje nabyty przez nas stuff. Jego aromat po przejściu przez taki filtr jest określany mianem czystego. Co więcej, korzystając z filterków węglowych możemy być pewni, że po zakończeniu sesji w naszym gardle nie pojawi się denerwujący posmak gorzkości i tytoniu.  

Wielokrotne użytkowanie filtra – to możliwe? 

W przypadku filtrów węglowych – jak najbardziej. To dodatkowa zaleta tego typu wyposażenia palacza. Będąc poza domem i nie mając wystarczającej ilości filtrów na wymianę, można skorzystać z poprzedniego. Taki filterek działa i spełnia swoją funkcję do momentu pełnego zapchania się lub nasiąknięcia śliną.  

Oczywiście, zaleca się wymianę filtrów po każdym wypalonym skręcie. Aby jednak sprawdzić, czy wypalony nadaje się do dalszego stosowania, należy po prostu przyłożyć go do ust i spróbować się nim zaciągnąć na sucho. Kiedy wyczujemy, że idzie ciężko – będzie to oznaczało konieczność jego wymiany na nowy.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here