Mieszkańcy Skandynawii to wielbiciele stonowanych kolorów, naturalnych materiałów i praktycznych dekoracji. Styl ten jest nie tylko przyjemny dla oka, ale również bardzo funkcjonalny.

Aranżacje utrzymane w tym stylu są nie tylko przejrzyste, proste ale również praktyczne. Brakuje w nich przedmiotów, które zupełnie niepotrzebnie zapełniają przestrzeń. Praktycznie wszystko jest w tym przypadku funkcjonalne, nawet dekoracje i bibeloty. Ta sama zasada dotyczy także oświetlenia, które powinno odpowiadać potrzebom wszystkich domowników. Właśnie z tego powodu już na wczesnym etapie projektowania powinno się podzielić dane pomieszczenia na strefy i to pod tym kątem wybrać właściwe rodzaje oświetlenia.

Zawadiacka nowoczesność

Zdecydowanie częściej pojawiają się w aranżacjach tego typu nietuzinkowe rodzaje oświetlenia. Ogromną popularność zyskały lampy typu Cable Power składające się z kolorowego kabla oraz stosunkowo sporej dekoracyjnej żarówki. Ich prosty, ale nieco awangardowy design idealnie sprawdza się we wszystkich wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim. Skandynawią.

Nisłychanym powodzeniem cieszą się również wszelkiego rodzaju łańcuchy LED-owe, takie jak np. cotton ball lights. Są one wykonane z bawełny uformowanej w kulki w różnych kolorach, a następnie połączone w wieloelementowe zestawy.

Praktycznym i z pewnością bardzo klimatycznym rodzajem oświetlenia są różnego rodzaju lampiony z metalu przypominające klasyczne latarenki ze ściankami wykonanymi ze szkła i małymi drzwiczkami.

Kochana klasyka

Styl skandynawski lubi przede wszystkim proste i praktyczne projekty. Idealnie się zatem wpasowuje w designerskie aranżacje industrialne. Duże metalowe lampy o nieco chłodnych barwach rewelacyjnie prezentują się między innymi nad kuchennym blatem. Z kolei te w formie reflektorów można z powodzeniem wykorzystać w salonie, albo w kąciku czytelniczym.

Warto pamiętać, że we wnętrzach skandynawskich nie powinno zabraknąć naturalnych materiałów. Im ich więcej tym lepiej.

www.home-bazaar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here