Cebula jest warzywem, które jest cenione przez człowieka już od czasów starożytnych. Już wtedy zauważono, że posiada wiele pozytywnych cech, właściwości leczniczych. Cebula jest warzywem niskokalorycznym. 100 g zawiera jedynie 40kcal. Bez ograniczeń mogą ją spożywać osoby chcące dbać o smukłą sylwetkę.
Cebula – właściwości odżywcze i lecznicze, co udowodniono na podstawie szeregu przeprowadzonych badań naukowych, ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego serca. Jednocześnie ma właściwości antynowotworowe. W momencie przechodzenia infekcji skutecznie łagodzi jej objawy. Syrop z cebuli domowej roboty to doskonałe uzupełnienie leczenia specjalistycznymi preparatami. Cebula jest źródłem wielu witamin. Zawiera w sobie duże ilości witaminy C oraz A. Bogata jest również w witaminy z grupy B. Najwięcej pozytywnych właściwości posiada cebula surowa. Cebula duszona lub gotowa także nie traci swoich atutów, ale zawiera ich nieco mniej. Cebula to doskonały dodatek do naszego jadłospisu, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Osoby cierpiące na choroby wątroby, schorzenia nerek czy niewydolność serca nie powinny jej spożywać.
Cebule wykazuje działania antynowotworowe. Posiadają w sobie niezwykle silny przeciwutleniacz, jakim jest kwercetyna. Doskonale chroni nasz przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. One są odpowiedzialne za powstawanie nowotworów. Osoby wobec których istnieje podejrzenie zachorowania na nowotwór jelita grubego lub jajnika powinny regularnie spożywać cebulę.
Anemia powoduje ogólne osłabienie organizmu oraz większą podatność na zachorowania. Cebula jest skuteczną bronią w walce z tą przypadłością, ponieważ przyczynia się do większej przyswajalności żelazach. Ona również zawiera pewne ilości żelaza.
Warzywo to nie tylko jest dodatkiem do wielu dań. Ma także inne właściwości lecznicze. Okłady z cebuli przykładowo pomocne są w łagodzeniu stanów zapalnych. Przyczyniają się do szybszego gojenia się ran, czy nawet odmrożeń. Okłady leczą też trądzik.

www.gdansk4u.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here