Butelki i bidony zero waste – minimalizuj liczbę generowanych śmieci

Styl życia w stylu „zero waste” zyskuje na popularności wśród Polaków. Jako naród mamy coraz większą świadomość ekologiczną, dlatego między innymi staramy się generować mniejszą ilość śmieci. Jednym ze sposobów ograniczenia zużycia plastikowych opakowań jest kupowanie wody mineralnej w szklanych butelkach zwrotnych oraz używanie bidonów i butelek wielorazowego użytku.

Dlaczego warto używać butelki lub bidonu?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że w większości miast w Polsce woda z kranu jest zdatna do picia bez konieczności poddawania jej dodatkowej filtracji. Tym samym, inwestując w butelkę wielorazowego użytku, ograniczamy wydatki na zakup wody mineralnej w małych, jednorazowych opakowaniach, oszczędzając w ten sposób swoje pieniądze oraz ograniczając liczbę wytwarzanych śmieci. Idąc takim tokiem myślenia, możemy również kupować produkty, takie jak np. jogurty w większych opakowaniach, a następnie przelewać je zgodnie z zapotrzebowaniem do pojemników ekologicznych typu bidon na koktajl.

Dieta a opakowania wielorazowe

W bidony i shakery wielorazowego użytku często zaopatrują się również osoby będące na ścisłej diecie oraz sportowcy, który uzupełniają posiłki o specjalistyczne koktajle białkowe czy witaminowe. Planując zakup odpowiedniego pojemnika, warto odwiedzić stronę, na której znaleźć można na przykład shaker do odżywek – maleomi.pl.

Zdrowe soki jednodniowe

Zdrowy styl życia i większa świadomość na temat wpływu diety na zdrowie ludzkiego organizmu sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw naturalnych świeżo wyciskanych soków. Oczywiście dostępne są one w większości sklepów spożywczych, jednak równie dobrze można jest robić samemu w domowym zaciszu. Jedyne, czego potrzebujemy to wybrane owoce i warzywa, wolnoobrotowa wyciskarka i pojemnik do transportu gotowego soku do pracy, szkoły lub na trening na siłowni. Dlaczego lepiej jest używać wyciskarki wolnoobrotowej niż zwykłej sokowirówki? Dzięki powolnemu procesowi wyciskania sok zachowuje niską temperaturę, a tym samym zdecydowaną większość naturalnych witamin.

zdrowe soki jednodniowe

Korzystanie z butelek wielorazowego użytku oraz bidonów jest nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ale przede wszystkim zdrowym nawykiem. Warto wprowadzić ten zwyczaj zarówno u siebie w domu, jak i propagować wśród znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here