Broń na kulki czy profesjonalne repliki?

Militaria wykorzystywane podczas treningów, symulacji militarnych oraz wojskowych, wcale nie muszą przypominać dawnych plastikowych pistoletów na kulki. Jedyne, co łączy je z zabawkami, które wiele osób może pamiętać z dzieciństwa to kulki, które służą za naboje do tych profesjonalnych replik. Repliki airsoft są bowiem coraz bardziej cenione w szkoleniach militarnych, jak również rozgrywkach airsoftowych. Tutaj nie ma mowy o zabawce, a o profesjonalnym sprzęcie, który swoim wyglądem, wymiarami oraz wagą doskonale imituje oryginalne pierwowzory.

Jak wybierać militaria do hobby?

Rozgrywki airsoftowe, jak również różnego rodzaju symulacje wojskowe lub militarne to oryginalne i – nie ma co ukrywać dość drogie – hobby. Wybierając sprzęt, świadomi jego użytkownicy, zwracają uwagę na jego jakość, trwałość, wagę, napęd i wiele innych czynników. Na tym tle airsoft i propozycja replik oryginalnej broni palnej wypada naprawdę dobrze. Świadczy o tym m.in. to, że podczas swoich treningów sięgnęły po asg służby mundurowe. W przypadku osób, dla których militaria to jedynie hobby, które jednak wysoko cenią, outdoorowe repliki Airsoft, spełniają wszystkie stawiane im wymagania. Wykonywane są z solidnych materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnej techniki. Repliki ASG w formie naboi wykorzystują kulki o średnicy 6 lub 8 mm. Wystrzeliwane są one za pomocą gazu lub powietrza.

Dlaczego warto sięgnąć po Airsoft?

Nie ma co ukrywać, że broń Airsoft jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż tradycyjna broń palna. Nie oznacza to jednak, że zdecydowanie się od niej różni w samym użytkowaniu. Producenci replik Airsoft dbają o to, aby wykonane one były z analogicznych materiałów, jak ich oryginalne odpowiedniki (metal, stal, aluminium, drewno). Podobieństwo dotyczy również samego mechanizmu strzelającego. Ten, w których wyposażony są gazowe ASG, to blow back. Także i on sprzyja poczuciu budowania poczucia korzystania z oryginalnej broni.

Rodzaje broni ASG

Air soft gun (ASG) to zróżnicowana wewnętrznie grupa militariów. Repliki ASG różnią się nie tylko oryginalnem, który kopiują, lecz również systemem strzelniczym, z jakiego korzystają. To jedno z podstawowych kryteriów podziału broni ASG. Dzieli się ją na:

  • broń elektryczną – AEG (Airsoft Electric Guns) – najpopularniejsza, polecana dla początkujących; posiada możliwość prowadzenia ognia ciągłego, cechuje ją wysoką szybkostrzelność;
  • broń sprężynową (Spring) – system popularny w replikach karabinów snajperskich oraz tańszych pistoletów;
  • broń gazową – najbardziej realistyczna i odwzorowująca działanie prawdziwej broni.

Więcej o tym typie broni dowiesz się na Gunfire airsoft and more

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here