Bordowy cień do powiek

Wybierając kolory naszego makijażu, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym z nich jest okazja na jaką się wybieramy. Bordowe cienie do powiek mogą niezwykle pasować do naszej twarzy i kreacji, ale potrafią także w niektórych przypadkach zepsuć nasz wygląd. Podobnie jak w przypadku innych cieni, paleta odcieni bordowych jest ogromna.
Jeżeli wybieramy się na elegancką, wieczorową kolację, powinniśmy wybrać te bardziej stonowane. W połączeniu z odcieniami brązu nadadzą tajemniczości i zaintrygują innych naszym wyglądem. Jasne odcienie mogą sprawić wrażenie zmęczonych oczu, powinniśmy się więc ich wystrzegać. Dużą kwestią jest reszta naszej stylizacji. Jeśli nie planujemy użyć krzyczącej, czerwonej szminki i wystrzałowej kreacji, możemy pozwolić sobie na mocno podkreślone oczy. Nie chcemy przecież, aby nasz wygląd sprawiał wrażenie kiczowatego, więc należy pamiętać, że co za dużo to niezdrowo.
Nieco inaczej wygląda sytuacja na przykład z imprezami tematycznymi. Bordowy cień do powiek może okazać się idealnym rozwiązaniem. Tutaj można pozwolić sobie na odrobinę swobody i szaleństwa. Warto więc poeksperymentować przed lustrem z różnymi wariacjami.
Nasza karnacja ma duże znaczenie. Panie o bardzo jasnym odcieniu skóry oraz oczu powinny unikać bordowego makijażu. Może to sprawić wrażenie zmęczenia lub nawet rozpaczy. Sytuacja prezentuje się odmiennie przy ciemnych karnacjach. Bordo nie krzyczy, a umiejętnie dobrane odcienie pozwolą delikatnie wtopić się w nasz wygląd.
Brązowe oczy również świetnie nadadzą się do bordowego makijażu powiek. Tutaj także możemy sprawdzić jakie wariacje odcieni najlepiej pasują. Przy brązowej kredce i niezbyt krzykliwych kolorach osiągniemy wspaniały rezultat.
Jeżeli kusi nas użycie bordowych cieni na co dzień, również nie jest to zabronione. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić. Dobrym rozwiązaniem jest narzucenie odcienia na powieki w delikatny, nierzucający się sposób. Może nam się wydawać, że go do końca nie widać, ale dla osób trzecich będzie on sprawiał wrażenie delikatności naszych oczu. Taki sposób użycia bordowego cienia do powiek może okazać się także dobry dla pań o jasnej karnacji. Nie ma reguły stosowania, dlatego właśnie najlepiej odkryć idealne połączenie samemu.
Przy zakupie bordowych odcieni do powiek powinniśmy wybierać palety, które mają w sobie również odcienie brązów i beżów. Daje nam to szereg różnych możliwości i wariacji. Z taką paletą możliwe będzie stworzenie makijażu idealnego na każdą okazję. Usta z kolei, przy można by powiedzieć kontrowersyjnie przyozdobionych oczach, powinny być stonowane. Najlepiej użyć tu szminek wtapiających się w naszą karnację lub pozostawić z samą odżywką.
Bez względu na okazję do bordowego makijażu, najlepiej jest przetestować samemu różne jego możliwości. Pod uwagę powinniśmy także wziąć to, w co planujemy się ubrać oraz to, jak będziemy się czuć w towarzystwie innych osób. Aby uniknąć presji i wpadek przed ważnym spotkaniem, najlepiej całą naszą stylizację sprawdzić wcześniej.

www.alterstyl.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here