Alkomaty przesiewowe

Alkomaty przesiewowe znajdują zastosowanie w służbach policyjnych, instytucjach oraz firmach. Urządzenia te pozwalają na szybką i efektowną kontrolę trzeźwości. Podają precyzyjne wyniki i nadają się do sprawnego badania większej ilości osób.

Alkomaty przesiewowe- charakterystyka dostępnych na rynku modeli

Alkomat przesiewowy to profesjonalny sprzęt, z którego korzysta nie tylko policja, ale także właściciele firm np. działających w branży transportowej czy produkcyjnej. Ponadto, po takie urządzenia sięga się podczas imprez masowych, gdzie zachowanie trzeźwości jest kluczową kwestią. Dostępne na rynku modele to często produkty bezustnikowe, które w krótkim czasie są w stanie dokonać wielu pomiarów. Urządzenie już w ciągu kilkunastu sekund po włączeniu jest gotowe do pracy. Co ważne, sam pomiar także przebiega błyskawicznie.

Tego typu sprzęty wyposażone są przeważnie w sensor elektrochemiczny. Wyróżnia się on tym, że szybko reaguje na obecne w wydychanym powietrzu cząsteczki alkoholu, po czym wyświetla wynik na ekranie. Alkomaty przesiewowe wyróżniają się niską wagą i kompaktowym rozmiarem, dzięki czemu są komfortowe w użyciu. Popularni producenci alkomatów przesiewowych to między innymi:

  • AlcoBlow,
  • Bean,
  • Lifeloc,
  • Prolimer,
  • DaTech.

Alkomaty przesiewowe- przykładowe modele i ich specyfikacja

1. Policyjny alkomat przesiewowy AlcoBlow

AlcoBlow to skuteczny alkomat, który służy do sprawdzania trzeźwości u większej grupy osób. Charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą oraz szybkim działaniem. Dobrze sprawdza się w służbach porządkowych, na budowach czy też w branży transportowej. Warto podkreślić, że to najczęściej używany tester przez policję. Pozwala on na szybkie pomiary bez ustnika oraz możliwość pomiaru w trybie pasywnym. Na baterii jest w stanie wykonać nawet do 5 tysięcy testów, których wynik sygnalizuje wskaźnik LED. Urządzenie jest gotowe do pracy w ciągu 5 sekund, a sam pomiar trwa tyle samo.

  1. Alkomat ALKOTOP

Alkomat przesiewowy wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Wyniki można na nim odczytywać w trybie cyfrowym albo ogólnym. W przypadku trybu ogólnego zostanie określone tylko to, czy w wydychanym powietrzu jest zawarty alkohol, natomiast tryb cyfrowy podaje precyzyjną zawartość alkoholu. Sprzęt wyposażony w aluminiową walizkę, zachowujący w pamięci nawet do 28 tysięcy pomiarów. Można z niego korzystać nawet podczas złych warunków pogodowych. Alkomat samoistnie wyłącza się po 5 minutach pozostania w bezczynności. Model ten wyróżnia się błyskawicznym czasem pomiaru trzeźwości (ok. 2 sekundy).

  1. Alkomat przesiewowy LIFELOC LT7

Sprzęt dla profesjonalistów i osób bardzo wymagających. Model LT7 ukazuje wykres przepływu oddechu badanego oraz wykres poziomu alkoholu przed wyświetleniem wyniku. W pamięci model ten mieści aż 10000 testów. Ponadto wyróżnia się szybką reakcją oraz czasem przywracania do gotowości. Dzięki niemu można więc w krótkim czasie przetestować wiele osób. Produkt ten został wyposażony w ustnik 360 stopni, sensor platynowy elektrochemiczny i USB.

W sprzedaży, dostępnych jest wiele alkomatów przesiewowych, a wybór konkretnego urządzenia zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here