Kominki elektryczne LED

Przypomina telewizor – elegancki, estetyczny, lekki i łatwy w użyciu. Można go zamontować w każdym wnętrzu, bez wymogu odpowiedniej wentylacji czy komina. Opisujemy tu kominki elektryczne led, które z powodzeniem zastępują te tradycyjne. Ponadto, mogą nawet w przypadku wielu modeli: dogrzewać pomieszczenie, wydając przy okazji miłe dźwięki trzaskającego ognia, efekt ognia czy różne kolory i kształty. 

Zalety i wady nowoczesnych kominków na prąd

Przede wszystkim walory estetyczne, ale i korzystanie z tego typu urządzenia jest łatwe i przyjemne. Ponadto łatwo się go montuje i jest doskonałą alternatywą do bloków, gdzie nie ma szans na zamontowanie tradycyjnego kominka. Można go używać przez cały rok, bez względu na pogodę. Wiosną i latem po prostu wyłącza się opcję dogrzewania pomieszczenia. A klimat zostaje. Odchodzi nam również problem z przechowywaniem i rąbaniem drewna czy szukanie rozpałki. Kominki elektryczne LED posiadają jeszcze jedną ważną zaletę: są energooszczędne i wydajne. Diody LED mogą być użytkowane nawet 6 lat, natomiast zwykłe żarówki jedynie około 80 dni. Jest to spora różnica. Jeśli kominek jest włączony przez 5 godzin dziennie każdego dnia w roku, to rocznie można zaoszczędzić aż 135 zł. A energia ciągle drożeje. Coraz nowsze technologie gwarantują mnogość opcji do wyboru, dzięki czemu popularność tego typu urządzeń ciągle rośnie. Ponadto nie brudzą ani sadzą ani popiołem dzięki czemu czystość w pomieszczeniu zostaje zachowana. Nie ma też duszącego dymu, który przesiąka zapachem ubrania, zasłony czy meble. Unika się też w ten sposób niebezpieczeństwa pożaru. Z wad można jedynie wymienić o wiele mniejszą moc grzewczą niż kominek oraz brak tego specyficznego klimatu, jaki zapewnia tradycyjny kominek. Trzask prawdziwie płonącego ognia jest jednak nieco inny niż ten elektryczny.

Rodzaje i sposób dobierania urządzenia

Wśród kominków elektrycznych wyróżnia się: ścienne, stojące, narożne, wkłady kominkowe czy takie wkomponowane w meble. Te ostatnie to nic innego jak kominki wkomponowane w lustro, szafkę RTV czy w konsolę. Narożne to jak sama nazwa wskazuje – montowane w ścianie narożnikowej. Stojący posiada obudowę, dzięki czemu może być postawiony w dowolnym miejscu. Ścienny z kolei przypomina telewizor. Kominki elektryczne LED powinny pasować do pomieszczenia, w którym będą się znajdować. W zależności od wielkości danego pokoju, możliwości montażowych – warto zapoznać się z wszystkimi rodzajami i wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here